צעד 1 - יסד "תרבות רכיבה" בארגון

פורסם: 29 בינו׳ 2010, 6:54 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 בפבר׳ 2010, 12:59 ]
תמיכה ביצירת "תרבות רכיבה" בארגון תסייע בעידוד רכיבה לעבודה ובניית מקום עבודה יותר מקושר, יותר שמח, ויותר בריא.
 
המשאב החשוב ביותר שלך
עובדים שהם רוכבי אופניים מהווים את המשאב החשוב ביותר בתהליך יצירת מקום עבודה ידידותי לאופניים. הם יכולים לסייע לרוכבים חדשים בתכנון מסלול הרכיבה מביתם לעבודה, "לשדך" להם עמית לרכיבה מאזור המגורים שלהם כדי שירכב איתם בדרך לעבודה, לספק עצות בקשר לתשתית הנדרשת ולבגדי רכיבה, ולענות לשאלות בקשר לבטיחות רכיבה, מסלולי נסיעה אלטרנטיביים וכדומה.
 
הצטרף לארוע "רוכבים לעבודה" - Bike to Work Day
יום "רוכבים לעבודה" הינו חגיגה נהדרת של עמיתים וקולגות שרוכבים לעבודה. זהו ארוע שכל אחד יכול לקחת בו חלק, רוכבים מתחילים ורוכבים מנוסים. יש ארגונים שעורכים ימי "רוכבים לעבודה" פנימיים, פעם ברבעון או פעם בחודש. לפעמים עורכים "הפנינג" שכולל ארוחת בוקר משותפת. חגיגה אמיתית.
 
עידוד מצד ההנהלה
עובדים צריכים לדעת שלרכיבה על אופניים לא מדביקים "סטיגמה"; שהם לא צריכים להיות נבוכים כשהם מגיעים בבגדי רכיבה. ההנהלה יכולה לממן ארוחת בוקר, לחלק פרסים. חברי ההנהלה יכולים לעשות צעד נוסף ולהשתתף בעצמם ביום "רוכבים לעבודה".
 
קבוצות רכיבה במקומות העבודה
לעיתים קרובות, קבוצות רכיבה קמות במקומות עבודה לקראת יום "רוכבים לעבודה" או מיד לאחריו, במטרה לשמר את ההתלהבות על פני כל השנה. קבוצות רכיבה יכולות להיות קבועות או לקום על בסיס ארעי, הכל לפי בחירה. בדרך כלל הן מונהגות בידי רוכב אופניים להוט מקרב עובדי החברה. חלק מהקבוצות פועלות על בסיס חברתי בלבד, וחלקן פועלות כדי לשפר את השתיות האופניים המצויות בארגון.
 
הצטרף לארועי רכיבה נוספים
מקומות עבודה רבים מצטרפים יחד עם קבוצות אחרות לארועי רכיבה שנתיים. ארועים אלו יכולים להיות ארועים קלים, "משפחתיים", או ארועים אתגריים שמחייבים הכנות ואימונים. ארועים רבים נעשים לטובת מטרה או ארגון, ובאמצעותם מגייסים כספים למען אותה מטרה או ארגון, כך שיש מניע נוסף להצטרפות רחבה לארוע כזה.
 
דבר עם מנהל חנות האופניים הקרובה למקום העבודה
אפשר ליצור שיתופי פעולה עם מנהל חנות האופניים הקרובה, לארגן סדנאות בנושא תיקון תקלות שכיחות, ולקבל הנחות לעובדים ברכישת ציוד רכיבה. 
 
גישה גמישה
גישה גמישה באשר לקוד הלבוש הנהוג בארגון תעודד עובדים להגיע לעבודה באופניים. הנהגת שעות עבודה גמישות יכולה אף היא לעודד עובדים להגיע לעבודה ברגל או באופניים.
 
Comments