ת"א: 18 קילומטר של שבילי אופניים ייסללו ב-2012

פורסם: 3 בינו׳ 2012, 11:56 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 3 בינו׳ 2012, 11:57 ]

מתגלגלים: 18 קילומטרים חדשים של שבילי אופניים ייסללו השנה בתל אביב. מרבית השבילים ייסללו בדרום ובמזרח העיר

חגי מטר | 3/1/2012 7:45 
תגיות: תל אביב 2012, שבילי אופניים
 
18 קילומטרים של שבילי אופניים ייסללו בשנה הקרובה בתל אביב, בעלות כוללת של 35 מיליון שקלים וחצי. מרבית השבילים ייסללו בדרום ובמזרח העיר - מערך שבילים ייסלל מיד אליהו דרך רחובות וינגייט, לה גווארדיה והרכבת עד שדרות רוטשילד.
שבילי אופניים בתל אביב
שבילי אופניים בתל אביב אחוזות החוף


שביל ייסלל לאורך דרך בן צבי ממזרח עד שדרות ירושלים ושביל נוסף יחבר את רחוב עמינדב ואת שכונת התקווה עם פארק דרום. כל אלה ואחרים יהיו שבילים בהפרדה מלאה מהמדרכה ומהכביש.

שבילים נוספים ייסללו ברחובות לאונרדו דה וינצ'י וגבעת התחמושת ובשדרות יהודית (סימון על השדרה בדומה לרוטשילד). שבילים אחרים ייסללו במסגרת שיפוצים כלליים יותר במספר רחובות בעיר.
הבולטים שבהם הם רחוב שינקין (שמשופץ כבר בימים אלה), מסילת ישרים, הגדוד העברי ו"טיילת המדע", שתחבר בין תחנת הרכבת האוניברסיטה לבין האוניברסיטה.

שני שבילים חשובים נוספים ייסללו על הגשר החדש שיוקם ויחבר את מזרח העיר עם שדרות יהודית ועל גשר חדש מעל שדרות רוקח, שיחבר את מרכז רבין עם פארק הירקון.

כמו כן גם השנה תשקיע העירייה תשעה מיליון שקלים בתפעול פרויקט "תל אופן", ומלבד 150 תחנות העגינה הפעילות, אמורות להיפתח עשרות תחנות חדשות, בהתאם לביקוש שעלה מצד התושבים בשנה הראשונה לפרויקט.
 
כתבות קשורות:
Comments