5 דקות באוויר הפתוח - לשיפור הבריאות הנפשית

פורסם: 7 במאי 2010, 4:59 על ידי: Sustainability Org

חוקרים גילו כי לא יותר מחמש דקות בלבד של "פעילות ירוקה" כמו הליכה, גינון או רכיבה על אופניים יכולות להועיל לשיפור מצב הרוח והביטחון העצמי

▪  ▪  ▪
חמש דקות ביום של התעמלות באוויר הפתוח יכולות לשפר את הבריאות המנטאלית. אלו ממצאי מחקר שפורסם בסוף השבוע. החוקרים שערכו אותו קוראים לממשלות לעודד אנשים לבלות זמן רב יותר בפארקים ובגנים הציבוריים.

החוקרים, מאוניברסיטת אסקס, גילו כי חמש דקות בלבד של "פעילות ירוקה" כמו הליכה, גינון, רכיבה על אופניים או עבודה חקלאית יכולות לשפר את מצב הרוח ואת הביטחון העצמי.

לדבריהם, קיים יתרון פוטנציאלי משמעותי לחברה כולה, כמו גם לשירותי הבריאות - במונחים כלכליים - אם אנשים יטפלו בעצמם יותר בעזרת "התעמלות ירוקה".

הממצאים פורסמו בעיתון Environmental Science & Technology.

מחקרים רבים הראו כי התעמלות באוויר הפתוח יכולה להוריד את הסיכון למחלות מנטאליות ולשפר את תחושת הרווחה, אך עורכי המחקר הנוכחי טוענים כי עד כה לא ברור היה מהו הזמן הנדרש כדי ליהנות מיתרונות אלו.

כדי לגלות זאת, הם בדקו נתונים של 1,252 איש משני המינים, בגילאים שונים, ובמצב מנטאלי שונה, שנלקחו מעשרה מחקרים קיימים שנעשו בבריטניה. הם ניתחו נתונים כמו הליכה, גינון, רכיבה על אופניים, דיג, שיט, רכיבה על סוסים וחקלאות.

הם גילו כי השינויים הבריאותיים הגדולים ביותר התרחשו אצל צעירים ואצל אנשים הסובלים מבעיות מנטאליות, למרות שאנשים מכל הגילאים ומכל הקבוצות החברתיות נהנו מהיתרון. ההשפעה החיובית הגדולה ביותר על הביטחון העצמי הייתה מחמש דקות של "התעמלות ירוקה".

כל הסביבות הטבעיות היו מועילות, כולל הפארקים בערים הגדולות, אך אזורים ירוקים עם מים היו בעלי ההשפעה החיובית הגדולה ביותר.
לכתבה באתר News1

Comments