אביזרי ההגנה לא עזרו: הרוכב המקצועי גיא תמרי נהרג מפגיעת מכונית בשפלה.

פורסם: 16 באפר׳ 2011, 23:20 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 16 באפר׳ 2011, 23:30 ]
אביזרי ההגנה לא עזרו: הרוכב המקצועי גיא תמרי, שניצח במרוץ תל-אביב בשנה שעברה, נהרג מפגיעת מכונית בשפלה. אשתו, שרכבה באותה עת, חיפשה אותו בנייד: "זה מסוג הדברים שאתה בטוח שאף פעם לא יקרו לך". ההרוג הוא אחיינו של האלוף נחמיה תמרי, שנהרג בהתרסקות מסוק
אלי סניור, 16/4/2011

הרוכב המקצועי נהרג על זוג האופניים שהוביל אותו להצלחות רבות. גיא תמרי, אחיינו של האלוף נחמיה תמרי שנהרג בהתרסקות מסוק לפני 17 שנה, נהרג הבוקר (שבת) מפגיעת כלי-רכב פרטי בכביש 40, בין המושב ישרש לצומת ביל"ו. תמרי בן ה-40, תושב בן שמן, נחשב לאחד מרוכבי האופניים המוכשרים בארץ, ודורג לא פעם במקומות הראשונים בתחרויות בהן השתתף.

 

הותיר אחריו ארבעה ילדים. גיא תמרי (צילום ארכיון: אייל דולין)

 תמרי היה מצויד בכל אביזרי ההגנה הנדרשים, אבל עוצמת הפגיעה בו לא הותירה לו סיכוי, והוא נהרג במקום. הנהגת שפגעה בו סיפרה שכלל לא הבחינה בו. בזמן שתמרי רכב בשפלה, גם אשתו שרון רכבה על אופניים, ולאחר התאונה החלה לחפש אותו.

חוקרי המשטרה, שהחזיקו את הסלולרי של תמרי, הבחינו בשיחות שהגיעו מהרעיה - אך לא ענו, על מנת לא לבשר לה את ההודעה על מותו בטלפון. הם חיכו דקות ארוכות סמוך לביתה, עד שמסרו לה את הבשורה הקשה. תמרי הותיר אחריו גם ארבעה ילדים.

האלמנה אמרה לערוץ 10 כי האפשרות לתאונה קשה היא "מסוג הדברים שתמיד נמצאים לך בתודעה, אתה תמיד רואה את הנהגים שלא רואים אותך, זה מפחיד. סמכתי עליו שהוא יודע מה הוא עושה. זה משהו שקשה להאמין שהוא קורה. בתור רוכבת אני מודעת שזה קורה, ואתה שומע על אנשים שזה קורה להם, אבל זה מסוג הדברים שאתה בטוח שאף פעם לא יקרו לך". בתשובה לשאלה אם תשוב לרכיבה מקצועית, השיבה: "אני מאוד אוהבת את זה, אבל יכול להיות שאני אחשוב פעמיים כי יש לי ילדים ואני צריכה שלפחות אחד ההורים יישאר איתם".

הנהגת טוענת שלא הבחינה (צילום: לשכת התנועה של מרחב השפלה)

בשנה שעברה, במרוץ האופניים הגדול בתל-אביב, ניצח תמרי בקטגוריית המסטרס-פרו. כמה חודשים לאחר מכן סיים רוכב קבוצת "דינמו רייסינג" שלישי בתחרות שנעלה את עונת 2010, בנגבה. בתחילת השנה דורג תמרי שני באותו מקום, במירוץ שפתח את שנת 2011 - אותה כבר לא ישלים.

 

הרוכב שנהרג הוא בנו של תת-אלוף במיל', שי תמרי, אחד משלישיית האחים שהגיעו כולם לתפקידים בכירים בצה"ל. השניים האחרים הם אלוף נחמיה תמרי ז"ל, שנהרג בהתרסקות מסוק סייפן ליד מפקדת פיקוד המרכז בעת ששירת כאלוף הפיקוד, ותא"ל במיל' דב תמרי, קצין המודיעין הראשי הראשון בצה"ל.

מהחקירה הראשונית של התאונה עלה כי תמרי עשה את דרכו לכיוון דרום, כאשר נהגת כבת 30 הגיחה מאחוריו ופגעה בו בעוצמה. חוקרי אגף התנועה של מרחב שפלה, בפיקוד רב-פקד שי מזרחי, לקחו את הנהגת לבדיקות דם בבית החולים, כמקובל בתאונות מהסוג הזה. בעדותה סיפרה לחוקרים כי כלל לא הבחינה בתמרי עד שפגעה בו.  


כתבות קשורות:
Comments