תא טלפון OUT - תא להטענת אופניים IN

פורסם: 21 במאי 2012, 7:46 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 במאי 2012, 7:46 ]
פיילוט חדש בטורינו מציע שימוש עדכני לתאי הטלפון הציבוריים: תאים חכמים שמופעלים ע"י אנרגיית השמש וכוללים מסך מגע עם מידע לתושב, חיבור Wifi ועמדות הטענה לאופניים חשמליים
סוכנויות הידיעות, 21/5/2012

תאי הטלפון הציבוריים הפכו בשנים האחרונות למעין שריד היסטורי לעבר נטול טלפונים ניידים. אבל מי שמסתובב בעיר טורינו באיטליה, מגלה כי תאי טלפון ציבוריים פזורים בה. עם זאת, לא מדובר בתאים רגילים, שכל המטרה היא לדבר בהם, אלא ב-Smart Booth - תא טלפון ציבורי חכם, שמתפקד כמעין מרכז קהילתי קטן, שמופעל על ידי פאנלים סולאריים. 

מדובר בפיילוט שמתבצע במסגרת יוזמת ערים חכמות של האיחוד האירופי, וכחלק מפרויקט רחב יותר בשם "פרויקט העיר החכמה" של טורינו. תאי הטלפון החדשים שפרוסים בעיר מדגימים עד כמה אפשר להועיל לעיר ולקהילה באמצעות תוספות פשוטות יחסית.  

כך למשל, בתא אפשר למצוא מסך מגע, שמספקות מידע על שירותים ציבוריים ומיקומם לתושבים, סטודנטים, תיירים קונים. בנוסף הוא מציע חיבור Wifi, מבצע ניטור של רמת הזיהום בסביבה, וכולל מצלמות אבטחה שניתן לחבר לחדרי המצב בתחנת המשטרה המקומית. ואם לא די בכל אלה - כל תא כולל 6 עמדות הטענה לאופניים חשמליים. 

טורינו (צילום: AP)
טורינו (צילום: AP)

 

יש לכם רעיונות?

החברה שמייצרת את תאי הטלפון החדשים, Telecom Italia, אומרת כי הם פתוחים לפיתוחים ושינויים. כעת היא עורכת תחרות במסגרתה סטודנטים, מפתחים וקהילת הגולשים באינטרנט נקראים להגיש הצעות שיאפשרו לקדם את פיתוח תאי הטלפון ולהרחיב את השימוש בהם לערים אחרות באיטליה במהלך 2012.

 

הפרויקט נוצר בשיתוף חברת הסטארט-אפ Ubi Connected מרומא. מנכ"ל החברה, דויד נספולי, מסר כי הפיתוח "מדגים גישה לניצול פריטים אורבניים נפוצים כמו תא הטלפון, ובעתיד גם ברזיות, ספספלים, פחי אשפה, חזיתות בניינים, קיוסקים ודוכני עיתונים, והפיכתם לכלים חכמים וחדשים שמשמשים אנשים ומגבירים את איכות החיים".

 

ראש העיר טורינו, פיירו פאסינו, מסר כי "אנחנו מעודדים תגובה והשתתפות פעילה מרשויות, חברות וגורמי חדשנות - כולם בעלי מניות בגישה חדשה למושג עיר, על פי עקרון הקיימות".
 
Comments