פינוי אופניים נטושים מהמרחב הציבורי – לקראת החג

פורסם: 12 במרץ 2013, 6:10 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 במרץ 2013, 6:17 ]
מאת: ליבי שוורץ, עוזרת דובר עיריית תל אביב, 10/3/2013

בהמשך לנוהל פינוי אופניים נטושים מהמרחב הציבורי וכחלק מההכנות לחג הפסח, אופניים שיועמדו במקומות אשר מפריעים לתנועת הולכי רגל או כלי רכב ולא יוזזו בהתאם להודעות האזהרה שיוצמדו אליהם, יפונו למחסן עירוני.

על מנת להסיר מכשולים המהווים הפרעה להולכי הרגל, החליטה עיריית תל-אביב-יפו שלא לאפשר קשירת אופניים במקומות העלולים להוות סכנה לעוברי הדרך: עמודי רמזור, עמודי תאורה עירוניים, עצים עירוניים, איי תנועה, בתחום תחנת אוטובוס , ריהוט רחוב עירוני, פסלים סביבתיים, חסימת גישה למבנים, בתחום צומת ומעברי חצייה, ומקומות עיגון לקשירת אופנועים. 

אופניים שיועמדו ויושארו במקומות אשר חוסמים או מפריעים לתנועת הולכי רגל או כלי רכב ולא יפונו במועד המצוין בהודעת האזהרה שישאיר אגף הפיקוח, יפונו על ידי העירייה ויישמרו במחסן עירוני למשך תקופה מוגבלת. בעלי האופניים המפונים יהיו רשאים ליצור קשר עם העירייה בבקשה לקבלת האופניים. 

חשוב להדגיש כי העירייה מעודדת שימוש באופניים ברחבי העיר, ולצורך כך הקצתה למעלה מ-120 ק"מ של שבילי אופניים לרווחת הרוכבים, הותקנו כ-2,000 מתקני עיגון וקשירת אופניים לשימוש הציבור הרחב, והוקם מערך השכרת אופניים "תל-אופן" המאפשר לכל דורש לשכור אופניים. עם זאת רואה העירייה חשיבות רבה בשמירה על הסדר הציבורי ודרכי המעבר של הולכי הרגל בעיר. 

בקשה להחזרת אופניים תתבצע באמצעות פנייה למשרדי הסיירת הירוקה בטלפון: 037240866, או באמצעות פנייה  בכתב  לכתובת: רחוב לוינסקי 95.


כתבות קשורות:
Comments