משקולות או ריצה/אופניים כדי להוריד שומן בבטן?

פורסם: 4 בספט׳ 2011, 7:55 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 בספט׳ 2011, 7:58 ]
מחקר אמריקני מצא כי פעילות אירובית שורפת 70% יותר קלוריות לעומת פעילות כוח וכי היא טובה יותר להורדת רמות השומן הבטני. החוקרים: מי שרוצה בטן שטוחה שיתמקד בפעילות אירובית
ד"ר איתי גל, 1/9/2011

רוצים בטן שטוחה? על פי תוצאותיו של מחקר חדש כדאי שתעזבו את המשקולות ותתחילו לרוץ: המחקר, שפורסם בגליון החדש של כתב העת האמריקני לפיסיולוגיה, מצא שפעילות אירובית שורפת כמעט 70% יותר קלוריות מאשר אימוני כוח במשקולות. 

עוד בנושא דיאטה ותזונה:

המחקר החדש נערך על ידי חוקרי אוניברסיטת "דיוק" במשך שמונה חודשים וכלל 196 מתנדבים מבוגרים הסובלים מעודף משקל, בגילאים 18 עד 70. הנבדקים חולקו לקבוצות שביצעו פעילויות שונות שכללו אימונים אירוביים, אימוני כוח במשקולות או שילוב של השניים. הנבדקים בקבוצת האירובי נתבקשו לרוץ 12 ק"מ בשבוע ב-80% מדופק המטרה המקסימלי שלהם. אלה בקבוצת המשקולות נתבקשו להרים משקולות בחזרות של 8-12 פעמים בכל פעם, שלוש פעמים בשבוע.

עד סוף המחקר, הרצים שיפרו את תנגודת האינסולין בגופם, את רמות אנזימי הכבד והטריגליצרידים, ואת רמות השומן בכבד ובבטן - כולם קשורים לסיכון מוגבר לסוכרת ולמחלות לב. עוד גילו הממצאים כי אלו שהיו בקבוצת הפעילות האירובית שרפו 67% יותר קלוריות מאשר מי שהיו בקבוצת אימוני הכוח. אלה שהיו בקבוצה

המשולבת, של אירובי וכוח, השיגו תוצאות דומות לאלה שהתאמנו בפעילות אירובית בלבד.

החוקרים סיכמו כי על פי הממצאים עבור אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר הדרך הטובה ביותר להורדת רמות השומן הבטני, השומן הכבדי ושיפור תפקודי הכבד היא באמצעות פעילות אירובית מתונה. "אימוני כוח טובים לשיפור החוזק ולהגדלת מסת הגוף", אמר ראש צוות החוקרים, ד"ר כריס סלאנץ, מומחה לפיסיולוגיה של המאמץ מאוניברסיטת דיוק, "עם זאת, אם אתה סובל מעודף משקל, כמו כשני שלישים מהאוכלוסיה, ואתה רוצה להוריד את הבטן, פעילות אירובי היא הבחירה הנכונה שתשרוף יותר קלוריות".

עוד הוסיף החוקר כי אין צורך לבצע פעילות אירובית אינטנסיבית, כמו זו שביצעו הנבדקים. "מה שחשוב באמת הוא כמה פעילות גופנית ביצעת. אם אתה בוחר לעבוד בעצימות אירובית נמוכה יותר, פשוט יקח לך יותר זמן כדי לשרוף את השומן הלא בריא", הסביר.

 

Comments