אפל הגישה בקשה לרישום פטנט של מערכת אופניים חכמים שיתבססו על אייפון

פורסם: 3 במאי 2011, 2:13 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 3 במאי 2011, 2:17 ]

הרעיון מזכיר במידה רבה את המערכת שפיתחו אפל ונייק ומאפשר לחיישן המוטמע בנעליים לשדר מידע לנגנים של אפל, וכך לעקוב אחר ביצועי המתעמל

10.08.10 | 09:40  עודד ירון
 
האם אפל מתכננת להיכנס לתחום האופניים? כך נראה לפחות מבקשת פטנט שהגישה לאחרונה החברה. על פי הדיווח ב-patentlyapple.com, בקשת רישום הפטנט של אפל מתארת מערכת אופניים חכמים שמאפשרת לרוכב לתקשר באופן אלקטרוני עם רוכבים אחרים, ולחלוק מידע כמו מהירות, מרחק, זמן נסיעה, גובה, קצב פעימות הלב. בנוסף המערכת צפויה לחלוק מידע על מהירות הרוח, המסלול המתוכנן ועל גורמים נוספים.

על פי הצעת הפטנט, המערכת מתבססת על אייפון או אייפוד, שאליהם יוזנו הנתונים מהאופניים. הרעיון מזכיר במידה רבה את המערכת שפיתחו אפל ונייק ומאפשר לחיישן המוטמע בנעליים לשדר מידע לנגנים של אפל, וכך לעקוב אחר ביצועי המתעמל.

ב-Wired מציינים כי אם האופניים החכמים של אפל יצאו אכן לפועל, הן יתמודדו עם מוצרים נוספים בשוק ובהם גם אפליקציות כמו LiveRider, שמבטיח לעשות דברים דומים באמצעות חיבור חיישנים ואייפון לאופניים. בנוסף כולל LiveRider אפשרות לייצר לרוכב תחרות וירטואלית בדמות רוכב וירטואלי. אפליקציה נוספת היא Cyclemeter של חברת abvio, שמציע בין היתר להתחרות מול עצמך - זאת על ידי השוואת הביצועים במסלול מסוים לנסיעות קודמות באותו מסלול.

שלא במפתיע כלי התקשורת בארה"ב מיהרו לכנות את האופניים המפותחים בשם ההולם את החברה - iBike. אבל גיגול קצר מגלה, שאפל עשויה להיתקל בבעיה סביב השם, מפני שכבר קיימת חברה לייצור מחשבים לאופניים המחזיקה בשם הזה.

לכתבה בדהמרקרIT

לכתבה המקורית בקפטן אינטרנט


 
Comments