הדלק יקר? אפשר לעלות עם אופניים לכל קווי הרכבת

פורסם: 3 באוג׳ 2012, 6:49 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 3 באוג׳ 2012, 6:50 ]

הפיילוט שבוצע בחלק מהקווים הסתיים בהצלחה רבה. מהיום ניתן, ברוב שעות היממה, לעלות לרכבת ביחד עם האופניים

nrg מעריב | 2/8/2012 13:41
תגיות: רכיבה על אופניים, רכבת ישראל
 
לא צריך יותר לבקש טובות מסדרני הרכבת, מהיום (ה') אפשר להעלות אופניים לכל הקוים של רכבת ישראל. העלאת האופניים תתאפשר- בימים א' עד ה' - ברוב שעות היום, בין השעות 9:00 - 15:00 ומהשעה 19:00 (במטרה להימנע מצפיפות ברכבת בשעות העומס). האם בגלל מחירי הדלק יותר ויותר אנשים יבחרו באופציה הזו? בעמותת ישראל בשביל אופניים מאמינים שכן.

בתחילת השנה החלה הרכבת בפיילוט להעלאת אופניים בקווים מסוימים. לאחר שהפיילוט הוגדר כמוצלח מרחיבה כעת הרכבת את האפשרות לעלות לרכבת יחד עם אופניים לכל קווי הרכבת. הרוכבים מתבקשים להצטייד ברצועה אישית, איתה יאבטחו את אופניהם למעקה (כך על פי הנחיות הרכבת שפורסמו גם באתר הרכבת).
צילום: ישראל בשביל האופניים
מחכים לרכבת, עם אופניים צילום: ישראל בשביל האופניים

"ישראל מצטרפת לרשימה ארוכה של מדינות בהן העלאת האופניים לרכבת מתאפשרת", אמר בתגובה יותם אביזוהר, מנכ"ל עמותת ישראל בשביל אופניים, שהובילה את המאבק בנושא בשש השנים האחרונות.

לדבריו, הרכבת היא אמצעי תחבורה אידיאלי למרחב הבין עירוני, האופניים – אמצעי תחבורה משלים, שכמו הרכבת, חסין מפקקים ומהווה פתרון חסכוני, גם כשמחירי הדלק עולים . "הסדרת העלאת האופניים לרכבת, מגבירה הנגישות לרבים שאין ברשותם רכב פרטי", הוסיף אביזוהר.


כתבות קשורות:
 
Comments