פקחי החנייה של אשדוד יעברו לאופניים חשמליים

פורסם: 27 בפבר׳ 2013, 5:52 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 בפבר׳ 2013, 7:34 ]
מאת אבי גנאור, Allmag, 27/2/2013

בעיריית אשדוד טוענים כי בעזרת האופניים החשמליים הפקחים יבזבזו פחות זמן עבור חניה ויותר זמן לרישום דו"חות חנייה לעברייני תנועה. כמו כן מאמינים שהאופניים החשמליים ישפרו את הכושר הגופני והבריאות של העובדים וכן את איכות הסביבה.

עיריית אשדוד החליטה לייעל את עבודת הפקחים, תוך שמירה על הסביבה והכושר הגופני באמצעות אופניים חשמליים בהם ייסעו פקחי התנועה כך מדווח אתר האינטרנט המקומי  אשדוד נט. עד כה רכשה העירייה חמישה זוגות אופניים חשמליים כפיילוט עבור עובדי הפיקוח על החנייה. זוגות נוספים יינתנו גם לעובדי מנהלות הרבעים ובהמשך יצוידו גם עובדי השטח הזקוקים לניוד בעיר.

בעיריה טוענים כי בעזרת האופניים חהשמליים הפקחים יבזבזו פחות זמן עבור חניה ויותר זמן לרישום דו"חות חנייה לעברייני תנועה.  כמו כן מאמינים שהאופניים החשמליים ישפרו את הכושר הגופני והבריאות של העובדים וכן את איכות הסביבה.
 
 חמישה זוגות האופניים החשמליים שנרכשו מהם דגם חדשני והן יעמדו לרשות פקחי החנייה. המפרט הטכני של האופניים שנרכשו מאפשר נסיעה של עד 50 ק"מ   ללא צורך בטעינה נוספת של המצבר. כאשר את המצבר אפשר לטעון בלילה, והוא מספיק ליום עבודה מלא.  במקרה של התרוקנות המצבר אפשר לעבור לדווש רגלית, כמו באופניים רגילים.
 
 "הנושא נכלל במסגרת ארגון מחדש והתייעלות שעובר בתקופה זו הפיקוח על החנייה, ובכלל זה שדרוג יכולת הניידות של הפקחים ברחבי העיר בצורה יותר בטוחה וירוקה". אומר דני אלגרט, מנהל אגף תפו"ח (תבאורה פיקוח וחנייה) 
 בעירית אשדוד גם פועלים לעידוד התושבים לשימוש באופניים כך שיצמצמו עד למינימום את השימוש בכלי רכב פרטיים, המעמיסים על התנועה בדרכים ומעלים את הסיכונים לתאונות ואת רמת הפליטות לזיהומי האוויר.  


אופניים לכל פקח. צילום: יח"צ


Comments