נשיונל ג'אוגרפיק: תל אביב בין עשר ערי החוף הטובות בעולם

פורסם: 4 באוג׳ 2010, 0:13 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 באוג׳ 2010, 0:21 ]

תל אביב דורגה במקום התשיעי ברשימת עשר ערי החוף הטובות בעולם של הנשיונל ג'אוגרפיק. "בבועה" מנמק המגזין, "המסעדות והמועדונים פתוחים עד הבוקר, והחוף באורך 13 ק"מ"

גידי בוקר | 30/7/2010 10:54
בעוד ישראלים רבים נוטים להתייחס לתל אביב כעיר בה החום והלחות מעיקים על הנשמה, ולחופיה כעמוסים במיוחד, המגזין הבינלאומי "נשיונל ג'אוגרפיק" חושב אחרת. ברשימת ערי החוף הטובות בעולם בחרו כתבי וצלמי המגזין את תל אביב במקום התשיעי המכובד.

"קיראו לה 'מיאמי ביץ' של המזרח התיכון. תל אביב היא המקבילה הדיוניסית של ירושלים הדתית", אומר המגזין כהסבר לבחירתו. "ב'בועה' כפי שהיא קרויה בשל נטייתם של תושביה שלא להתייחס לסכסוכים דתיים, ישנתן מסעדות, דיסקוטקים ומועדונים הפתוחים על עלות השחר".

"במהלך היום", מוסיף המגזין, "מוקד הסצינה עובר לטיילת שבעיר ולחוף שאורכו 13 קילומטרים ושנמצא, מילולית, במרחק כמה צעדים ממנה".

במסגרת הבחירה ממליץ המגזין למבקרים לפקוד את חוף גורדון "הרחב והחולי", לשבת בבתי הקפה המשקיפים על הים התיכון, או לטבול בבריכת מי הים.

צילום: יהונתן שאול
מומלצת. טיילת תל אביב צילום: יהונתן שאול
במקום הראשון - ברצלונה

במקום הראשון ברשימת ערי החוף הטובות בעולם נמצאת ברצלונה שבספרד.

"עם שכבות של פלאות ארכיטקטוניות, מטבח מעולה וחיי לילה תוססים, ברצלונה יכולה להיבחר כעיר ברמה עולמית אפילו אם לא ניקח בחשבון את שמונת החופים בעלי החול הלבן שבה", מהלל המגזין את העיר.שאר תשע ערי החוף הטובות, לפי סדר הופעתן, הן: קייפטאון שבדרום אפריקה, הונולולו שבהוואי, ניס שבצרפת, מיאמי ביץ' שבפלורידה, ריו דה ז'נרו שבברזיל, סנטה מוניקה שבקליפורניה, סידני שבאוסטרליה, תל אביב שבישראל, וונקובר שבקולומביה הבריטית.

הדירוג המלא באתר הנשיונל ג'אוגרפיק.
צילום: SXC
שמונה חופים חוליים תוססים. ברצלונה צילום: SXC

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
טיול על שני גלגלים: מסלול רכיבה מומלץ
גלריית תמונות: עג'מי בגשם"

Comments