פיתוח ישראלי ידאג שלא יגנבו לכם את האופניים

פורסם: 2 בנוב׳ 2013, 14:21 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 2 בנוב׳ 2013, 14:22 ]
אלון זליגמן ורועי גולדנברג, 28/10/2013

אפליקציית Cricket \ מתוך: אינדיגוגו

אופניים הם כלי תחבורה נהדר להמון סיטואציות שונות, ואם אתם גרים בעיר צפופה (מי אמר תל אביב?), האופניים מסייעים להגיע מהר ממקום למקום מבלי לעצור ולחפש חנייה. אם אתם גרים במקום מרוחק, האופניים יעילים בשביל להגיע לתחנת רכבת קרובה או יישוב סמוך. על הדרך, אתם גם עושים כושר בזמן שאתם מנסים להגיע מנקודה A ל-B.

אולם, לאופניים יש בעיה אחת רצינית - קל מאוד לגנוב אותן. בארה"ב לבד, נגנבים בשנה מאות אלפי זוגות אופניים, ועוד לא נמצא פתרון יעיל מספיק שיעזור לכם לוודא כי האופניים שלכם בטוחות מכל סכנה. אז איך בכל זאת ניתן להגן על האופניים מגניבות?


חברה ישראלית שואפת לפתור אחת ולתמיד את בעיית גניבת האופניים בעזרת Cricket, מתקן איתור שיתריע לכם לסמארטפון ברגע שמישהו ייגע לכם באופניים. וזה לא נגמר כאן; ב-Cricket הוסיפו גם אלמנט חברתי שעשוי לסייע במידה והמשתמש לא הספיק לעצור את הגנבים מלגנוב את אופניו וכך משתמשי האפליקציה יכולים לסייע באיתור האופניים האבודים על-ידי קבלת חיווי במידה והם נמצאים בקרבת מקום לאופניים הגנובים.

הבעיה היחידה עם Cricket היא העובדה שהוא מבוסס על טכנולוגיית בלוטות' ולכן המרחק מוגבל ועומד על כ-46 מטר, כשהאפליקציה מציגה חיווי על חוזק האות של הבלוטות' ככל שהמשתמש מתרחק מהאופניים. גודל המכשיר עומד על 30X9 מ"מ והוא שוקל פחות מ-20 גרם, כשהסוללה שלו, לטענת המייסדים, אמורה להחזיק שנים.

נכון לעכשיו, האפליקציה זמינה רק למכשירי אייפון. המפתחים אומרים כי גרסת אנדרואיד נמצאת גם בתוכניות, אך זה עלול לקחת עוד זמן:


בכדי לגייס מימון להשקת המוצר, החליטו המפתחים של קריקט ליצור פרוייקט מימון באינדיגוגו בו הם הציבו יעד גיוס של 30 אלף דולר. את הפרויקט הם העלו בשבוע שעבר, ועד כה הם הצליחו לגייס כ-6,700 דולר. חסר עוד לא מעט כסף לגייס, אך זו רק ההתחלה.

אם אתם מעוניינים להזמין את המוצר בהזמנה מוקדמת, ניתן לעשות זאת בדף הגיוס במחיר של 29 דולר ליחידה. המוצר צפוי להישלח ללקוחות כבר במרץ 2014. מאחורי Cricket עומדים אילן גרייצר, ממייסדי חברת הגיימינג Funtactix ואירוע Geekcon; יריב בש, מייסד ומנכ"ל SpaceIL וסנדי חפץ.

לכתבה באתר feeder


Comments