תכנית אב לשבילי אופניים ברמת השרון יצאה לדרך

פורסם: 24 באפר׳ 2016, 11:36 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 6 באוק׳ 2017, 12:53 ]
מאת ערן שחורי, רכז פעילות 'רוכבים לעבודה' בעמותת 'ישראל בשביל אופניים'

לאחר שבית המשפט אמר את דברו בעניינו של איציק רוכברגר, ראש עיריית רמת השרון לשעבר, שהתנגד נחרצות לסלילת שבילי אופניים בעירו (לדבריו: "...רמת השרון יש לה אופי מסויים: גם של חתך הסוציו-אקונומי של התושבים ,גם הישוב עצמו הוא עם עליות והרבה ... ולכן לא צריך לייצר שבילי אופניים לשינוע ...") ולא איפשר לו לשוב לתפקידו, נערכו בחירות חדשות, בהן נבחר אבי גרובר, שפעל בשנים האחרונות בשיתוף סניף רמת השרון של עמותת 'ישראל בשביל אופניים' במטרה לקדם את תחבורת האופניים ברמת השרון.

בחודש אפריל 2016 התקיים סיעור מוחות עם התושבים בו הוצגו עיקריה של תכנית האב לשבילי אופניים ברמת השרון. אחת הדרישות הבולטות של התושבים היתה לחיבור לערים השכנות - תל אביב והרצליה.

אבי גרובר (מימין, חשוך) פותח את ערב שיתוף הציבור. צילם: ערן שחורי

אחד המתכננים מציג את תכנית האב לשבילי אופניים בפני אחת הקבוצות ומבקש התייחסויות מהמשתתפים. צילום: ערן שחורי.
מגישי תכנית הרדיו 'יהיה בסדר' שבמסגרת הפינה השבועית ששידרו בשנת 2012 על מצב שבילי האופניים בערים שונות בישראל נאמרו דבריו המביכים של ראש העיריה דאז, שמחו לדווח על תכניותיו החדשות של אבי גרובר, ראש העיר החדש, וכתבו בדף הפייסבוק שלהם: בסוף השכל הישר מנצח. לפני כארבע שנים שידרנו סדרת פינות על מצב שבילי האופניים בערי ישראל. רמת השרון זכתה בציון המלבב 'נכשל'. ראש העיר דאז, יצחק רוכברגר, שביקשנו ממנו הסברים בשידור, אמר שלא רק שאין שבילי אופניים ברמת השרון - גם לא יהיו. מכאן והלאה התפתח ויכוח שעלה לגבהים שאנחנו לא מגיעים אליהם בכל יום. לכן כל כך שמחנו לקבל השבוע מעיריית רמת השרון את ההודעה הבאה: העירייה מפתחת רשת שבילי אופניים שתגיע לכל חלקי העיר, ואף תחבר אותה לערים השכנות - תל אביב והרצליה. בימים האחרונים נערך מפגש עם התושבים כדי לשתף אותם בתוכניות. הדרך להגשמת החזון עוד ארוכה, אבל לפחות הרוח התחילה לנשב לכיוון הנכון".

Comments