אושרה סלילת שבילי אופניים במערב רמת השרון

פורסם: 28 בספט׳ 2009, 0:47 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 20 ביוני 2012, 0:41 ]
מועד פרסום: 22/9/2009
 
התוכנית כוללת כביש שיקשר בין צומת הראשונים לסינמה-סיטי שיחובר בעתיד לכביש העוקף המערבי. לצד הכביש יוקמו שבילי רכיבה על אופניים ושבילי הליכה.
 
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בשרון אישרה את תוכנית "דרך השרף" במערב רמת השרון, שמטרתה סלילת כביש שיקשר בין צומת הראשונים לאזור הסינמה-סיטי, שבעתיד הרחוק יחובר לכביש העוקף המערבי. התוכנית עברה את כל ההליכים, כולל שלבי ההתנגדויות.
 
ראש עיריית רמת השרון, איציק רוכברגר, סגנו מאיר דורון ומהנדסת העיר טלי שמחה-אליקים, קידמו את התוכנית לסלילת הדרך, לצד עבודות פיתוח שיכללו סלילת שבילי הליכה, שבילי אופניים ועוד.
 
עיריית רמת השרון ניהלה בעבר הליך תיאום עם הוועדה החקלאית בעיר ובעקבותיו הוצגו פתרונות לכניסה ויציאה של רכבים חקלאיים מהאזור, לצד הסדרת נושא התשתיות. שטח התוכנית הוא כ-100 דונם ובעלי הקרקע הם מינהל מקרקעי ישראל, העירייה ובעלים פרטיים. הוועדה המקומית שינתה את הייעוד משטח חקלאי לדרך.
 
גולת הכותרת של התוכנית הם שבילי רכיבה על אופניים ושבילי הליכה מרווחים שיהוו גם מחסום ויזואלי ואקוסטי בין הדרך למגורים הסמוכים. כמו כן, במסגרת התוכנית תיבנה מדרכה עם סוללה מגוננת, שתשמש כחיץ ירוק לצד פתרון אקוסטי וכמו כן יוכשרו כיכרות חדשים בצמתים במטרה למתן את מהירות התנועה.
 
לכתבה בכלכליסט
לעדכון בפורום גרופי
Comments