יקנעם: תכנית אב להנגשת העיר לרכיבה על אופניים

נשלח 17 בנוב׳ 2011, 3:41 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 17 בנוב׳ 2011, 3:42 ]

ראש עירית יקנעם סימון אלפסי שפועל רבות לקידום הספורט בעיר ומעודד לעשייה ספורטיבית, ביקש ממהנדס העיר אדריכל מייק סקה להכין תכנית אב להנגשת יקנעם לרכיבה על אופניים מתוך מטרה שניתן יהיה להגיע לכל מקום בעיר בקלות ובמהירות, על ידי רכיבה בטוחה על אופניים.

15/11/2011, סבבה04
 
בסיור עם מהנדס העיר הראה לו ראש העיר את המיקום המוצע על ידו לתחילת מערכת של שבילי האופניים, ואשר צפוי להתחיל מהכניסה המערבית לעיר, דרך כל שדרות רבין ועד למרכז המסחרי הישן ברחוב צאלים. יצוין כי במקום קיים כבר שביל הליכה, ושביל האופניים אמור להיות מצידו השני של שביל ההליכה.
שביל אופניים-אילוסטרציה

אלפסי מייחס חשיבות רבה להנגשת העיר לרכיבה על אופניים, ולאור העובדה שלאורך רחוב האלונים מצויים מבני ציבור ותרבות, הוא רואה ברחוב יעד מרכזי להנגשתו לרכיבה על אופניים.

ברחוב עצמו כמו גם לאורך כל השביל יוגדרו מקומות ופינות מסוימות שישמשו כחניוני אופניים, ואלו ימוקמו בצמוד למבני ציבור. כמו כן, לאורך הדרך יותקנו מתקני מים לשתייה.

בנוסף לכך, נבדקת האופציה לחבר את השביל לשביל האופניים הראשי שיהיה בשכונה הירוקה "שער הגיא" בעמק השלום ואשר יגיע לנחל קרת, יעבור לאורכו וימשיך הלאה.

לשם מימון פיתוח הפרויקט פנה כבר ראש העיר למשרדי התיירות ופיתוח הנגב והגליל ואלו התלהבו מן הרעיון והביעו את רצונם לסייע.

תכנית האב כוללת ארבעה שלבים והחלק הנ"ל הינו החלק הראשון. תכנית האב באה במטרה לאחד את כל התכניות הקיימות של בניית שבילי אופניים ברחבי היישוב.

מדוושים ללא הפסקה

ראש העיר, מר סימן אלפסי: "אין יותר מתאימה מיקנעם להיות מונגשת לרכיבה על אופניים. אנחנו עיר ירוקה, מעודדים ספורט בכלל וגם בטבע, ובעיר יש מספר רב של פארקים ירוקים ופורחים ועם מתקני ספורט ושעשועים. בנוסף לכל אלו, התחלנו בשנה שעברה במסורת של קיום מרוץ אופניים ביישוב, והוא מתווסף לצעדת יקנעם המובילה שהחל מהשנה תהיה צעדה בינלאומית. הספורט חשוב לבריאות ולאיכות חיים גבוהה, ואנו נמשיך לפעול לקידומו בעיר."

מהנדס העיר, אדריכל מייק סקה: "במשרד מהנדס העיר קיימות מספר תכניות נקודתיות להסדרת שבילי אופניים במספר שכונות כאשר חלקם מתוכננים לביצוע בחודשים הקרובים.

בהתאם לבקשתו של ראש העיר פנה מהנדס העיר למתכנן מומחה בנושא להכנת תכנית אב יישובית לשבילי אופניים שמטרתה לחבר בין המתחמים השונים ולקבוע סדרי עדיפויות לביצוע. במסגרת התכנון יילקח בחשבון הקושי הטופוגראפי של העיר ורצונו של ראש העיר להפוך את יקנעם לעיר נגישה."

לכתבה באתר סבבה04

Comments