תושבי דרום ת"א נגד שביל האופניים: מסכן את חיינו

פורסם: 23 בינו׳ 2013, 3:55 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 23 בינו׳ 2013, 4:00 ]

תושבי רחוב מסילת ישרים בת"א דורשים מהעירייה לבטל את שביל האופניים מכיוון שהוא גורם לתאונות דרכים


מאת שי גבעתי, 23/1/2013

תגיות: שכונת שפירא, דרום תל אביב, שבילי אופניים
 תושבי רחוב מסילת ישרים בשכונת שפירא בתל אביב דורשים מעיריית תל אביב לבטל את שביל האופניים שנסלל לאחרונה ברחוב בטענה כי הוא גורם לבעיות בטיחותיות לנהגים ולהולכי הרגל. לפני ימים ספורים הם נפגשו עם נציגי העירייה והשמיעו בפניהם את תלונותיהם, אך בינתיים לעירייה אין כוונה להיענות לדרישותיהם. 
 
שביל האופניים ברחוב מסילת ישרים
שביל האופניים ברחוב מסילת ישרים צילום: באדיבות עיריית תל אביב
   
עבודות הסלילה של שבילי האופניים ברחוב החלו לפני כמה חודשים והסתיימו לאחרונה. כיוון שהכביש צר שביל אופניים נסלל רק בצד אחד שלו. תושבי הרחוב טוענים כי מאז החלו עבודות הסלילה נפגעה מאוד הבטיחות בכביש. "זה כביש דו-סטרי וכששני רכבים בכיוונים מנוגדים עוברים בו הם כמעט נוגעים זה בזה", אומר תושב הרחוב אמנון שלום. "רכב שרואה רכב אחר מולו צריך לעצור או לפחות להאט כדי לא להיפגע. אני לא מבין איך מישהו בעירייה אישר תוכנית כזאת". 

גם ורד, בעלת הקיוסק הוותיק ברחוב מסילת ישרים, זועמת על שביל האופניים שנסלל מול בית העסק שלה. "אי אפשר לעצור כאן בצד, וכך אני גם מאבדת לקוחות", היא אומרת. "מישהו החליט שזה הגיוני לסלול כאן שביל אופניים, ועל הדרך לסכן את שלומם של הנהגים ושל הולכי הרגל שחוצים את הכביש. שני רכבים בקושי יכולים לעבור כאן במקביל, שלא לדבר בכלל על אוטובוסים. אוטובוס אחד שעובר כאן, חוסם את כל הכביש. בעירייה חייבים להודות שהם טעו ולהסיר את שביל האופניים הזה מיד". 
"זאת כבר הגזמה"

התושבים מתלוננים גם על כך שהמדרכה הצמודה לשביל האופניים צרה מדי, ולהולכי הרגל אין כמעט מקום ללכת. "הרבה פעמים הולכי רגל כמעט נדרסים על ידי רוכבי האופניים", מספרת תושבת נוספת ברחוב. "אם שולחים את הילד למטה, אי אפשר להיות רגועים גם אם הוא על המדרכה. אני לא מבינה למה היו צריכים לדחוף שביל אופניים גם ברחוב כל כך צר. אני יודעת שרוצים שזו תהיה עיר של אופניים, אבל זאת כבר הגזמה". 

לאחר שפנו לעירייה בנושא, בשבוע שעבר התקיימה

פגישה בין התושבים לבין גורם בעירייה, ובסופה נדחתה הבקשה לבטל את השביל. עם זאת, נציגי העירייה הציעו לבחון את הפיכת הכביש לחד-סטרי. התושבים, מצדם, מסרבים לפתרון זה. "זה יפגע בנו לא פחות, רק בצורה אחרת", אמר אחד מהם בתום הפגישה. "הבטיחו לנו שבימים הקרובים יגיעו לכאן מהנדסים מטעם העירייה כדי לראות מה המצב כאן, אבל אם לא יהיו תוצאות חיוביות מבחינתנו - אנחנו נצא למחאה חריפה יותר נגד העירייה, עד שיוחלט לבטל את השביל". 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "העירייה קשובה לתושבי השכונה ובמסגרת תכנון שיפוץ הרחוב נערך סקר תושבים ראשון מסוגו, שנועד לענות על צורכי התושבים ולשתפם בהחלטה התכנונית של הסדרי התנועה ברחוב. יצוין כי שביל האופניים המדובר מופרד הן ממסלול הולכי הרגל והן ממסלול המכוניות. כחלק מהמדיניות העירונית, המעודדת שימוש באופניים, רואה העירייה חשיבות רבה בסלילת נתיבי אופניים ראויים גם ברחובות מרכזיים בשכונות דרום העיר, כדוגמת רחוב מסילת ישרים בשכונת שפירא. נתיב האופניים שנסלל במסגרת השיפוץ הוא חלק מתוכנית אסטרטגית לרישות העיר לאורכה ולרוחבה ואשר עתידה להתחבר לשבילים נוספים, לרבות שביל אופניים מקביל שיוקם בשדרות הר ציון". 


כתבות קשורות:
Comments