עיריית ראשון לציון תקים מסלול אופניים במזרח העיר בהשקעה של 14 מיליון שקלים

פורסם: 29 בנוב׳ 2011, 12:23 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 30 בנוב׳ 2011, 0:52 ]
28/11/2011,  כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

נוסף למסלול שנסלל במערב העיר, תסלול עיריית ראשון לציון שביל אופניים נוסף במזרח שיתחבר לשביל המערבי; המסלול החדש יתחיל בסמוך לשכונת צוריאל ויגיע עד לחוף הים

בימים אלו מתכננת עיריית ראשון לציון את שביל האופניים השני שיבנה במזרח העיר, נוסף לשביל שנסלל במערב העיר. את הפרויקט תבצע העירייה באמצעות החברה הכלכלית בהשקעה של כ- 14 מיליון שקלים.

אורכו של מסלול האופניים במזרח העיר יהיה 7.5 ק"מ. המסלול יתחיל בסמוך לשכונת צוריאל (כביש 18), ימשיך לרחוב חנה ומיכאל לוין – יגאל אלון – שדרות נים – הרצל – תש"ח – רמז – רוטשילד ויתחבר למסלול המערבי שמתחיל בתחנה המרכזית החדשה וממשיך עד לחוף הים.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"חשיבותו של הפרויקט היא אדירה! התושבים יוכלו להקיף את העיר בשל החיבור בין השביל המזרחי לשביל המערבי. לרשות התושבים תעמוד האפשרות לרכב במסלול מהנה מחלקה המזרחי של העיר ועד לחלקה המערבי ביותר-חוף הים. עיריית ראשון לציון משקיעה משאבים אדירים במסלולי האופניים העירוניים מתוך ההבנה שעלינו לספק לתושבים את כל התנאים לחיים איכותיים, ספורטיביים, ירוקים ובריאים". [שאלה: מדוע מסלול מקצה העיר לקצה האחר, ולא רשת של שבילים בתוך העיר?]

המסלול המזרחי ייסלל נוסף למסלול במערב העיר, שאורכו 8 ק"מ, ועלות הקמתו 9 מיליון שקלים. המסלול נמצא בשלבי ביצוע סופיים באזור חוף הים.

יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, יוסי שניר:"מתוך ההבנה כי הביקוש למסלולי אופניים הולך וגדל תבצע החברה הכלכלית את פרויקט סלילת השביל הבינעירוני הארוך ביותר, לטובת בטיחותם ורווחתם של רוכבי האופניים המקצוענים והחובבניים. היעד הוא להציב את ראשון לציון במקום הראשון בתחום של שבילי האופניים ואני מאמין שנצליח להגיע אל היעד בקרוב מאד".

עבודות בניית המסלול יחלו בעוד כחודשיים ויארכו כשנה.


כתבות קשורות:
Comments