מפתחים את שבילי האופניים בכפר סבא

נשלח 11 בינו׳ 2014, 3:31 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 11 בינו׳ 2014, 3:33 ]
מאת עיריית כפר סבא, 6/1/2014
העבודות על שביל האופניים ברחוב טשרניחובסקי בעיצומן.
הגדל תמונה

  • העבודות הינן נדבך נוסף בתכנית האב העירונית לשבילי אופניים במסגרתה יסללו שבילים באורך כולל של  כ-50 קילומטר.
  • עלות סלילת שביל האופניים ברחוב טשרניחובסקי כ-900.000 ₪.

אגף ההנדסה בעיריית כפר סבא עמל בימים אלה על פיתוחו של שביל אופניים באורך כ- 220 מטר ברחוב טשרניחובסקי החל מצומת הכניסה למרכז הרפואי "מאיר" ועד הכניסה לחניון. עלות סלילת שביל האופניים ברחוב טשרניחובסקי כ-900.000 ₪. צפי סיום העבודות הינו במהלך חודש ינואר.  במסגרת העבודות לפיתוחו של שביל האופניים החדש הוקם קיר תומך דקורטיבי לאורך השביל, נסללה מדרכה חדשה באמצעות אבנים משתלבות ובמהלך השבועות הקרובים יבוצעו גם עבודות גינון ותותקן תאורת לדים חסכונית חדשה לאורך השביל. 

לאחרונה הסתיימו גם העבודות על קטע שביל האופניים ברחוב דב הוז, וכן נסלל שביל אופניים נוסף במסגרת העבודות בטיילת עלייה בשכונת עלייה  בקטע שאורכו כ- 400 מטר.
סלילת שבילים אלה הינם זהו הינו שלב נוסף ביישומה של תכנית שבילי האופניים העירונית שהינה תכנית חומש המשלבת רשת שבילי אופניים ראשית המתוכננת בצמוד לכבישים המרכזיים בעיר ורשת שבילי אופניים משנית המבוססת על שבילי הרשת הירוקה להולכי הרגל. התכנית הוכנה בהתאם להנחיות משרד התחבורה, נותנת מענה לצרכי התושבים וישימה לביצוע.  התכנית הוכנה תוך שימת דגש על הפרדה ככל האפשר בין תנועת אופניים להולכי רגל, העדפה לשבילים דו סטריים ומתן אפשרות ליצירת שבילים חד סטריים במקרים בהם חתך זה מתאים יותר לאופי הרחוב ותפקודו.
ראש העיר יהודה בן חמו, "אגף ההנדסה בעיריית כפר סבא עמל על סלילת שבילי אופניים ברחבי העיר כחלק מתכנית העבודה השנתית שלו. אני  בהחלט שמח כי התוכניות מקבלות סוף, סוף ביטוי ממשי בשטח וכי תושבי העיר יוכלו ליהנות מרשת שבילי אופניים מקיפה שתשפר את איכות חייהם". 
צביקה צרפתי סגן ומ"מ ראש העיר: כמי שהוביל את צוות ההיגוי לתוכנית שבילי האופניים בכפר סבא אני שמח על תחילת יישום התוכנית ומודה  לראש העיר שראה חשיבות בפרויקט שבילי האופניים ודחף להכנת התוכנית תודות לצוות ההיגוי על כך שתכנית זכתה לשבחים וכמובן לאגף ההנדסה שמוכיח מקצועיות רבה בסלילת השבילים
אריק מלכא סגן מהנדס העיר, "אגף הנדסה בעיריית כפר סבא  פועל על פי תכנית סדורה בהתאם לתוכנית האב לשבילי אופניים בעיר. אני מקווה כי התושבים בעיר ייהנו מהעשייה העירונית הענפה".


לכתבה באתר האינטרנט של כפר סבאComments