משרדי התיירות והחקלאות ישקיעו כ-60 מיליון שקל בקידום התיירות בפריפריה

פורסם: 11 בינו׳ 2014, 3:46 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 בינו׳ 2014, 3:47 ]

במסגרת התוכנית ל"קידום ופיתוח התיירות במרחב הכפרי" יוקצו מענקים עבור שיפור חזות היישובים ויקודמו פרויקטים אזוריים כמו הקמת שבילי אופניים וחניוני לילה ■ עוד לא הוחלט אילו ישובים יזכו לתמיכה

מאת אורה קורן, רינה רוזנברג, 7/1/2014

ימים ספורים לאחר שרשות מקרקעי ישראל נענתה לפניית משרד החקלאות ושינתה ייעוד של קרקע חקלאית להקמת פעילות עסקית משיקה, הודיע היום (ג') משרד החקלאות על השקת תוכנית לקידום ופיתוח התיירות במרחב הכפרי. התכנית תופעל החל משנת 2014 למשך חמש שנים, בהיקף תקציבי של כ-60 מיליון שקל.

במסגרת התוכנית, שתופעל על פי מתווה של משרד התיירות ובשיתופו, 25 מיליון שקל יוקצו למענקים עבור חיזוק התשתית התיירותית ביישובים הכפריים ובמרחב הכפרי ולשיפור חזות היישובים. המענקים ישמשו, בין היתר, לשדרוג הכניסה ליישובים, הקמת שילוט אחיד לעסקי התיירות והקמת פינות ישיבה בתוך היישובים הכפריים. בנוסף, יקודמו פרויקטים אזוריים ומרחביים כמו שבילי אופניים ומצפורים. מטרת התוכנית, לפי המשרדים, הינה להפוך את היישובים הכפריים למוקד משיכה למבקרים ותיירים ולתרום לגיוון והגדלת יכולת הפרנסה לתושבים, במיוחד ביישובי הפריפריה, בהם אפשרויות הפרנסה מוגבלות.

בנוסף לכך, יוקצו 25 מיליון שקל למענקים להקמת חניוני נופש, חניוני לילה (קמפינג) ופיתוח תשתיות לקליטת קרוואנים. יתרת התקציב תוקצה לחיזוק פרויקטים קיימים וקידום מכירות.

יאיר שמיר. יירש את ליברמן?
שר החקלאות, יאיר שמיר
צילום: אמיל סלמן

שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר, אמר היום כי "הגברת שיתוף הפעולה עם משרד התיירות לחיזוק התיירות במרחב הכפרי תעשיר את חווית החופשה הכפרית ותבטיח רמת שירותים טובה יותר לנופשים. כפועל יוצא מכך, ישובי הפריפריה יתעצמו כלכלית בזכות הגדלת תנועת התיירות וגיוון מקורות התעסוקה של תושביהם".

רותי פרום-אריכא, מנהלת הרשות לתכנון במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "התוכנית עולה בקנה אחד עם יעדי המשרד, שמהמרכזיים שבהם הוא חיזוק ההתיישבות. הסכם זה נובע מתוך רצון לגוון ולהגדיל את מקורות הפרנסה לתושבי הישובים בפריפריה, ומתוך רצון להבליט את המשאבים החקלאיים והסביבתיים ביישובים אלה".

אילו ישובים יזכו לתמיכה? לפי פרום-אריכא, שני המשרדים יחליטו במשותף במסגרת ועדת תמיכות ייעודית לנושא.

לכתבה בדהמרקרComments