כפר סבא: יותקנו מתקני חנייה לאופניים בבתי הספר

פורסם: 17 בפבר׳ 2015, 20:55 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 17 בפבר׳ 2015, 20:55 ]
22/1/2015


עיריית כפר סבא, שמקדמת את האג'נדה העירונית הירוקה והמקיימת להגברת השימוש בכלי תחבורה ירוקים כגון אופניים, תבצע בקרוב סקר צרכים שבעקבותיו יותקנו מתקני חנייה נוספים לאופניים בבתי הספר בעיר- חטיבות ביניים ותיכונים.  הנושא עלה לסדר היום לאחר תלמידים פנו באופן אישי לראש העיר יהודה בן חמו וסיפרו לו שלאחרונה ישנה עלייה בשימוש באופניים ע"י בני הנוער ובעקבות זאת נוצר גם מחסור בחניות לאופניים בבתי הספר. ראש העיר הנחה את גורמי המקצוע במחלקת תחבורה בעירייה לבדוק את הנושא ולהגיש לו המלצות לטיפול.  בהתאם להנחיה יפגשו במהלך הימים הקרובים גורמי המקצוע בעירייה ויועץ תנועה מוסמך עם מנהלות בית הספר, יבדקו את הצרכים של כל ביה"ס, את יחס מקומות החניה הקיימים לעומת הביקוש ויקצו מתקני חנייה נוספים בהתאם לצורך. כשהמטרה היא למקם את מתקני החנייה החדשים במידה וניתן בתוך שטח ביה"ס על מנת למנוע גניבות של אופניים  ובסמיכות לשער ביה"ס כדי שהילדים לא יסתובבו בתוך שטח ביה"ס עם אופניים ויסכנו את שלום התלמידים האחרים. חשוב לציין כי ייאסר  שימוש באופניים בתוך שטח בית הספר כחלק משמירה על כללי הבטיחות. 

ראש העיר יהודה בן חמו, "אני שמח על כך שישנה מודעות הולכת וגוברת בקרב תושבי העיר ובעיקר בקרב בני הנוער לשימוש באופניים ככלי תחבורה ירוק ומקיים. אני בהחלט חושב כי בתור עירייה שדוגלת בחיזוק האג'נדה הירוקה עלינו להתאים את מתקני החנייה לביקוש ההולך וגובר לשימוש באופניים ולכן החלטנו לקדם התקנת מתקני חנייה נוספים במוסדות החינוך בעיר לרווחת התלמידים והמורים שעושים שימוש בהם".


הילן דהרי מנהלת מחלקת תחבורה בעיריית כפר סבא, "אנו קוראים לרוכבי האופניים לעשות שימוש מושכל ואחראי ברכיבה באופניים תוך הבנת הסכנות האורבות לכלל משתמשי הדרך".  

לכתבה באתר עיריית כפר סבא


Comments