הצצה לשוק האופניים הגנובים בתל אביב

פורסם: 18 ביולי 2013, 12:46 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 ביולי 2013, 12:48 ]

עד כמה קשה לשמור על האופניים שלכם ועד כמה קל להיפטר מהם אחרי שהם נגנבות? תעשיית האופניים הגנובים בישראל מגלגלת מאות אלפי שקלים בשנה, והגנבים לא מהססים פשוט לקחת אותם אל היעד מספר 1 - התחנה המרכזית בדרום ת"א

גלעד שלמור | חדשות 2 | פורסם 17/07/13 23:38

זאת מכה ידועה לכל תל אביבי וגם לתושבים רבים ברחבי הארץ: בין אם האופניים שלכם מונעים בפדלים או בחשמל, יש סיכוי לא רע שלא תמצאו אותם היכן שהשארתם אותם, לא משנה כמה טוב נעלתם אותם. יודע כל תל אביבי שהתחנה הסופית של האופניים בתל אביב - היא בתחנה המרכזית החדשה.

בהתחזות לגנב, ראינו כמה אפשר לקבל בשביל זוג אופניים חשמליים גנובים. המחיר של אופניים חשמליים כפי שהציעו סוחרי האופניים הגנובים בתל אביב נע בין 700 ל-200 שקלים. כל סוחר מנסה להרחיב את עסקיו, ולהעסיק גנבים. "סודנים גנבים מביאים לי הכל", אומר אחד הסוחרים.

הגנבים לא מתרגשים מהמשטרה
הגנבים לא מתרגשים מהמשטרה
צילום׃  חדשות 2

הסיור המשטרתי שנועד להחדיר ביטחון בתושבי השכונה לא מעניין את הגנבים, והם ממשיכים בעסקיהם כרגיל. את האופניים של סימונה זלצר, שנגנבו סמוך לביתה בדרום תל אביב - היא מצאה באופן לא מפתיע סמוך לתחנה המרכזית. "לא היו את הדברים שלי אבל אלו היו האופניים שלי. התקשרתי למשטרה, והם הגיעו אחרי שעה שלמה. פחדתי על החיים שלי".

האופניים נקנים בזול ונמכרים בזול. גם הסוחרים וגם הגנבים מרוויחים, והיחידים שמפסידים - הם אנחנו.

לכתבה במאקו
Comments