מספר רוכבי האופניים לעבודה בארה"ב הוכפל

פורסם: 12 בספט׳ 2012, 3:54 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 בספט׳ 2012, 3:55 ]
מחקר מגלה: המודעות לרכיבת אופניים באמריקה גדלה מאז שנת ה-70 בהתמדה, ובעשור האחרון מספר האמריקאים שרכבו לעבודה הוכפל
ynet, 12/9/2012

למרות המרחבים הגדולים, למרות הבנזין הזול יחסית - יותר ויותר אמריקאים עוברים לאופניים. מחקר שהתפרסם לאחרונה מצא כי מספר האמריקאים שרכבו בשנת 2009 יומיום לעבודה, היה גדול כפליים ממספרם בשנת 2000, צמיחה מרשימה שנובעת בעיקר מהעלייה במודעות לאמצעי התחבורה הידידותי לסביבה. מנגד, בטיחות הרוכבים השתפרה משמעותית, ומספר ההרוגים בקרב אוכלוסיית האופניים ירד ביחס לנסועה.  

יותר ויותר אמריקאים מגלים מחדש את האופניים (צילום: shutterstock)
יותר ויותר אמריקאים מגלים מחדש את האופניים (צילום: shutterstock)

מהמחקר עולה כי מאז שנת 1977 ועד 2009, הנסועה השנתית הכוללת על אופניים שולשה. כעת היא עומדת על אחוז מכלל הנסועה האמריקאית, כמעט כפליים מהנסועה הרכובה בסוף שנות ה-70.

 

יותר ויותר ערים גדולות באמריקה, מתחרות ביניהן על התואר "הידידותית ביותר לרוכבי אופניים", עם מאות קילומטרים של שבילי אופניים שנסללים מדי שנה. שיקגו למשל, הכריזה לאחרונה על תוכנית לסלילת יותר מ-50 ק"מ של מסלולי רכיבה.וזה עדיין יעמיד אותה מאחורי כמה ערים גדולות אחרות הנחשבות למועדפות על רוכבי אופניים: וושינגטון, בירת ארה"ב, בולדר שבקולורדו, מיניאפוליס ופורטלנד במדינת אורגון, ניו יורק וסאן פרנסיסקו.

 

דוגמה להצלחה של תוכנית לעידוד רכיבת אופניים, אפשר למצוא בפורטלנד, שם תוכנית עירונית מקיפה הובילה להכפלת מספר הרוכבים פי 6 מאז שנות ה-90.

 

לפי המחקר, שיפורסם בקרוב בספר המכונה "רכיבה עירונית", הצמיחה המרשימה במספר הרוכבים, הייתה בעיקר נחלתם של גברים בגילאים 64-25. מספר הנשים והילדים שרוכבים באופן קבוע, דווקא ירד באופן מורגש - להערכת החוקרים בגלל החששות בנושא בטיחות הרכיבה. עם זאת, מחקר נפרד שפורסם לאחרונה באמריקה, מצא כי רוכבי האופניים דווקא בטוחים כיום מאי-פעם, עם ירידה של 65% במספר ההרוגים ביחס לנסועה בקרב הרוכבים, בין השנים 1977 ל-2009.
 

כתבות קשורות:
 
 
Comments