רכיבה על אופניים לעבודה: המדריך המלא

נשלח 15 במרץ 2011, 13:34 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 20 ביולי 2011, 12:27 ]
מערכת BeOK ,
תאריך פרסום: 15/3/2011

רכיבה על אופניים היא דרך נעימה וחסכונית להגיע למקום העבודה. כיצד מתגברים על מזג האוויר, איפה מומלץ לקשור אופניים ואיך מומלץ להתחיל?

רכיבה על אופניים לעבודה היא דרך טובה להיחלץ מהפקקים או מהאוטובוסים העמוסים, להפחית את זיהום האוויר ולעשות כושר על הדרך, אך היא גם פעולה מאתגרת שדורש מחשבה ותכנון. איך מתגברים על הקשיים?

"רכיבה על אופניים לעבודה מסוכנת מדי"

אם אתם מפחדים להתחיל לרכוב על אופניים לעבודה זכרו שפחד הוא דבר טבעי ובריא. אין צורך לעשות זאת בבת אחת, רכבו בהתחלה בשעות הפנאי שלכם או בסופי שבוע. כשאתם מתחילים ברכיבה לעבודה מומלץ בפעמים הראשונות לקחת זמן עודף. אל תיבהלו מקשיים בהתחלה, ככל שתרכבו יותר הדרך תיראה יותר קלה ומהירה.

שמרו על הרגלי זהירות – מומלץ מאוד לחבוש קסדה ולבדוק את תקינות האופניים באופן קבוע. אם אתם רוכבים בערב ודאו שיש לכם מחזירי אור ונסו ללבוש בגדים בהירים יחסית. צייתו לחוקי התנועה ואל תדברו בנייד או תאזינו למוסיקה תוך כדי. היו מודעים לקצב שלכם והשאירו מספיק זמן לרכיבה בבוקר, כדי שלא תצטרכו למהר. הרכיבה דורשת זהירות יתרה, לכן הימנעו מרכיבה על אופניים כשאתם עייפים או לא מרוכזים.

"לרכוב על אופניים לעבודה לוקח יותר מדי זמן"

רוב האנשים מגיעים ברכיבה בעיר למהירות של 12-16 קמ"ש. גם בנסיעה ברכב או באוטובוס תמצאו את עצמכם מבזבזים הרבה זמן על פקקים, חניה או המתנה, בעוד שעל אופניים אתם מניעים את גופכם, שורפים קלוריות ונהנים מהדרך. אל תמהרו, עדיף לצאת מוקדם יותר או אפילו להגיע באיחור מאשר לקחת סיכונים.

"הדרך לעבודה לא מתאימה לאופניים"

היו יצירתיים בבחירת הדרכים לעבודה, לעתים דרך שנראית רחוקה יותר על המפה תהיה מהירה יותר ומתאימה לרכיבה על אופניים. הקדישו לכך זמן מראש ובדקו את הדרכים המתאימות, בפעמים הראשונות תוכלו לנסות בכל פעם דרך אחרת ולבדוק מה הכי מהיר ונוח. לפעמים דווקא הרחובות הקטנים הם יותר מתאימים מכיוון שהתנועה בהם חלשה יותר, הן של הולכי רגל והן של רכבים. אם יש לכם אפשרות הימנעו משעות העומס, כך גם תוכלו להגיע מוקדם יותר לעבודה ולהתאושש מהרכיבה. עם זאת, הימנעו מדרכים מסוכנות לרכיבה על אופניים.

"הדרך לעבודה ארוכה מדי מכדי לרכוב על אופניים"

לעתים הדרך באמת רחוקה לרכיבה על אופניים. אם אתם נחושים לרכוב על אופניים לעבודה תוכלו למצוא לכך פתרונות כמו למשל לרכוב חלק מהדרך, אם אתם מחליפים אוטובוסים או מגיעים עם חבר לעבודה. תוכלו גם לרכוב על אופניים לעבודה ולחזור בתחבורה ציבורית או ברכב, ויום למחרת להגיע לעבודה בנסיעה ולחזור הביתה על אופניים.

רכבו בהתחלה בשעות הפנאי שלכם או בסופי שבוע

"חם מדי/קר מדי לרכיבה על אופניים לעבודה"

בחורף סביר להניח שתתחממו מפעולת הרכיבה, אם כי תמיד אפשר להתלבש טוב יותר, להצטייד בצעיף, כפפות מתאימות ואפודה. בקיץ רכיבה על אופניים תיצור בריזה שתקרר אתכם. נסו למצוא בגדים אווריריים, אך כאלה שמתאימים לעבודה והקדישו כמה דקות להתרעננות כשאתם מגיעים. יש כמה פתרונות להפחתת הזעה, כגון להתקלח לפני שאתם יוצאים מהבית, להשתמש בסבון אנטי בקטריאלי ולהימנע מבגדי כותנה שסופגים ריחות. בנוסף, תוכלו להביא אתכם מגבונים לחים כדי להתרענן. אם אתם עובדים במשרד משלכם או משרד שמאפשר זאת תוכלו להחליף בגדים בעבודה.

"אין מקום בטוח לקשור את האופניים"

מומלץ לא להוציא סכום כסף גדול על אופניים שאתם נוסעים איתם לעבודה ומשאירים בחוץ. אם זה אפשרי, הכניסו את האופניים פנימה. אם לא, עדיף לקשור אותם במקום בו יש הרבה עוברים ושבים או חנות פתוחה מאשר במקומות קטנים. גנבים בדרך כלל לא יפעלו לאור יום.

"אנשים במשרד שלי לא נוהגים להגיע ברכיבה על אופניים"

גם אם כרגע אף אחד לא מגיע באמצעות רכיבה על אופניים ואתם הראשונים לעשות זאת, יתכן מאוד שאתם תהוו מקור השראה לאחרים ותהיו המבשרים של הטרנד הבא. בנוסף, מחקרים מראים שאנשים שמתאמנים בקביעות הם בדרך כלל מושכים יותר. אם אתם בכל זאת לא רוצים לבלוט תוכלו להגיע לפני כולם, וכך גם תמנעו מהפקקים.

לכתבה במגזין BeOK

Comments