בקרוב בירושלים: תחנות להשכרת אופניים

פורסם: 30 בנוב׳ 2010, 2:11 על ידי: Sustainability Org

מסתמן כי תחנות להשכרת אופניים ורולר בליידס יופעלו לרווחת התושבים בתחנות אסטרטגיות של הרכבת הקלה

עמרי מניב | 30/11/2010 7:15

חנויות להשכרת אופניים ורולר בליידס יופעלו ברחבי ירושלים לרווחת התושבים ומבקריה. בעירייה ובצוות תכנית אב לתחבורה מתכוונים בימים הקרובים לפרסם מכרז לזכיין שיפעיל תחנות אלו בסמוך לתחנות המרכזיות של הרכבת הקלה וכן בעוד מוקדים במרכז העיר.
מתקן להשכרת אופניים בפריז. בקרוב בירושלים?
מתקן להשכרת אופניים בפריז. בקרוב בירושלים? צילום: אבי גרצמן

הכוונה נוצרה מאחר שחל איסור להכניס כלי תחבורה שכאלה לתוך הרכבת הקלה, וגם מכיוון שהעירייה וצוות אב מנסים להקטין ככל הניתן את ההגעה למרכז העיר ברכבים פרטיים.

על פי התכנית, תחנות ההשכרה ימוקמו בתחנות הקצה של הרכבת הקלה - בפסגת זאב, בתחנות ברחוב יפו (כיכר הדווידקה), בכיכר ספרא וכן בשער יפו ובתוך העיר העתיקה. על פי תכנית העירייה, בתחנות אלה יוצבו למעשה "קיוסקים להשכרת אופניים". יצוין כי העירייה צפויה גם לסבסד חלק מעלויות התכנית. כמו כן, נבחנת האפשרות לשלב גם השכרת סקייטבורד וסגווי בתחנות אלה. הכוונה היא שההשכרה תבוצע בעיקר על ידי תשלום בכרטיס אשראי באופן אוטומטי וניתן יהיה להשיב את האופניים  בכל אחת מהתחנות.

דוכני פיס בעיצוב חדשני

בעירייה ובצוות אב בוחנים "להקדיש מסלולים ללמידה עצמית של רכיבה אתגרית ומסלולים לסדנאות למתקדמים, וכן משטחים המוקדשים לרוכב הצעיר והלומד" ברחבי העיר ואף "משטח של החלקה על הקרח שיבנה על קטע נבחר שטוח" ו"מסלול מלא של שלג לגלוש במזחלות בקטע נבחר תלול".

לכתבה באתר nrg
Comments