בין פ"ת לתל אביב - גשר חדש לרוכבי אופניים

פורסם: 6 ביוני 2010, 6:20 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 בדצמ׳ 2010, 12:05 ]
גשר לרוכבי אופניים יחבר בקרוב את שכונת אם המושבות בפתח תקוה, עם פארק הירקון בתל אביב. הגשר יחליף את שביל האופניים הנוכחי, שנחסם עם שינוי תוואי מסילת הרכבת
רעות הרפז-עיני

גשר לרוכבי אופניים שיחבר בין שכונת אם המושבות בפתח תקוה לפארק הירקון בתל אביב יבנה בקרוב – כך סוכם בישיבה שהתקיימה ביום שני בלשכתו של ראש עיריית פתח-תקוה, איציק אוחיון.  

כיום, קיים שביל אופניים בין פתח תקוה לתל אביב אשר משרת באופן קבוע מאות רוכבים. חלקם רוכבים באופן יומיומי לעבודה מפתח תקוה לתל אביב (בעיקר לרמת החייל וקריית עתידים) וגם בכיוון ההפוך. הבעיה היא ששביל זה אינו מוסדר בשום צורה ולכן בחורף יש בו בעיות עבירות בגלל בוץ בכמה קטעים. בנוסף, קיימת בעיה נוספת משום שהשביל חוצה את פסי הרכבת ליד פארק אזורים בצורה בלתי מוסדרת. עם שינוי תוואי המסילה, נחסם המעבר לרוכבים, והדבר מנע את הרכיבה בשביל זה. 

על מנת למצוא פתרון לבעיה יזמה קבוצת רוכבים המתגוררים בשכונת אם המושבות ואם המושבות החדשה בפתח תקוה הקמת גשר חדש שיענה על צרכיהם ויחבר בין פתח תקוה לתל אביב. לצורך זה נערך סיור בהשתתפותו של אוחיון ובעקבותיו התקיימה הפגישה בנוכחות גורמים מקצועיים בעירייה, נציגי החברה הלאומית לדרכים (מע"צ החדשה) ורכבת ישראל. 

התוכנית שהוצעה על ידי נציגי הרוכבים היא הכשרת שביל בן קילומטר וחצי אשר יחבר בין שביל האופניים בשכונת אם המושבות לשביל האופניים בפארק הירקון. רק כ-200 מטרים משביל זה דורשים סלילה, ושאר השביל דורש רק הסדרה סטטוטורית. בנוסף, ביקשו הרוכבים לבנות גשר שיהיה מקביל לגשר הקיים (החיבור בין כביש 4 לפסי הרכבת) ועליו יוכלו הרוכבים לעבור בבטחה. 

אוחיון אמר כי על מנת שהגשר יבנה כמה שיותר מהר, העירייה תממן את הקמתו והסביר כי התקציב לכך כבר אושר בוועדת הכספים העירונית. במקביל, תתקיים תוך שבועיים ישיבה בה יקחו חלק גורמים מקצועיים הקשורים לנושא ובה ינתנו המלצות על המיקום שבו כדאי להקים את הגשר, בהתאם לתוכניות הפיתוח העתידיות של הכבישים והדרכים באזור.

 

לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
חברי פתח תקווה בשביל אופניים מעדכנים על פגישה מוצלחת עם ראש העיר בסופה הוחלט על בניית גשר למעבר רוכבי אופניים מעל למסילת הברזל ויצירת מעבר בטוח שיאפשר לרוכבים רבים להגיע לאיזור התעסוקה שבקרית אריה. כתבה במקומון פתח תקוה:

כתבה במקומון שחק:
Comments