לראשונה בירושלים: יום רוכבים לעבודה וחזרה הביתה בבטחה

פורסם: 21 במרץ 2012, 6:01 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 במרץ 2012, 6:02 ]
מאת: אתר האינטרנט של עיריית ירושלים, 19/3/2012
 
ראש העיר, ניר ברקת יפתח את היום וירכב מביתו ללשכה

ירושלים מצטרפת לשורה של ערים ברחבי העולם, ותקיים לראשונה ''יום רוכבים לעבודה'' ביום ראשון, 25/3/12. בערים רבות בעולם מתקיים יום רוכבים לעבודה אשר נועד לקדם את השימוש הזהיר באופניים ככלי תחבורה יום-יומי וכאלטרנטיבה ידידותית לרכב המנועי. יום הרכיבה לעבודה הינו חלק מחודש תחבורה ירוקה שמקיימת קבוצת 'פסטיגלגל' עם 'החברה להגנת הטבע' ובשיתוף עיריית ירושלים.

ראש העיר, ניר ברקת, קורא לכל עובדי עיריית ירושלים, תושבי הבירה והעובדים בה לקחת חלק באירוע ולהתנייד ביום זה ברכיבה על אופניים לעבודה או לכל יעד אחר. ראש העיר יפתח את היום ברכיבה על אופניים מביתו ללשכה בכיכר ספרא יחד עם יוזמי פסטיגלגל וצוות לשכתו.

ביום ''רוכבים לעבודה'' תושבי ירושלים והציבור הרחב מוזמנים להתנייד בכלי הדו גלגלי ולהכיר חלופה בריאה, בטוחה, זולה ומהירה לכלי הממונע.


200 הנרשמים הראשונים בטופס המקוון יזכו בשי מיוחד, חולצה זוהרת, מנדפת זיעה, בחסות מטה הבטיחות העירוני. מטרת השי היא הדגשת הצורך בנִראוּת על הכביש ובשמירה על כללי הבטיחות, על כבוד הדדי ועל חייהם של משתמשי הדרך השונים.
מטרת האירוע הוא הנחלת חזון לנהיגה ירוקה של ציבור רחב. מלבד ההנאה הכרוכה בו – בכוחו להביא להפחתה משמעותית של זיהום האוויר ושל עומס התנועה וכן לשיפור בריאותם וכושרם הגופני של הצועדים והרוכבים. מחקרים מוכיחים כי עובדים אשר רוכבים למקומות עבודתם ערניים יותר, יעילים יותר ומנצלים פחות ימי מחלה. כמו-כן, תלמידים וסטודנטים הרוכבים לבית הספר מגיעים להישגים גבוהים יותר, זוכים לתוחלת חיים גבוהה בכ-10 שנים מהממוצע.
ניר ברקת, ראש העיר: ''אני קורא לכל תושבי ירושלים, לצעירים ולמבוגרים, לגברים ולנשים, לאנשי הציבור, לתעשיינים, לסטודנטים ולכל מי שהעתיד חשוב לו לתת מנוחה לרכב ביום זה ולהגיע לכל מקום באמצעות האופניים בצורה בטוחה, מהנה ובריאותית''.

יום הרכיבה יתקיים בשיתוף עיריית ירושלים, פסטיגלגל, ''החברה להגנת הטבע'', ומטה הבטיחות העירוני בעיריית ירושלים.

פסטיגלגל בפייסבוק: http://www.facebook.com/festigalgal?v=info

לכתבה באתר עיריית ירושלים

Comments