ביום ששי הקרוב יעלו עשרות רוכבי אופניים לכרמלית

פורסם: 29 באוק׳ 2010, 0:52 על ידי: Sustainability Org
על ידי עומרי שפר » 28 אוקטובר 2010, 06:01
ביום שישי הקרוב, 29.10, יעלו לראשונה, עשרות רוכבי אופניים את אופניהם לכרמלית- הרכבת התחתית של חיפה.
אבישי הדר- מנכ"ל הכרמלית ועמרי שפר – רכז "חיפה בשביל אופניים" מברכים


מדי יום שישי אחרון של החודש מתקיימים אירועי אופניים במאות ערים בעולם וגם בתל אביב, ירושלים, כפר סבא, רעננה, רמת גן ובחיפה.

החיפאים יציינו ברכיבה ביום שישי הקרוב את ההסדר החדש בין הנהלת הכרמלית ל'חיפה בשביל אופניים' ברכיבה סטלה מאריס, המושבה הגרמנית עד לתחנת פריז ומשם – לכרמל עם האופניים על הכרמלית.

אבישי הדר, מנכ"ל הכרמלית: "הכרמלית – הרכבת התחתית היחידה בישראל מיישרת קו עם המגמה בעולם ופותחת את דלתותיה לרוכבי האופניים. אנחנו מאמינים שההסדר החדש עשוי להגדיל את רדיוס ההזנה של הכרמלית ולחשוף חיפאים רבים נוספים ליתרונות של השימוש בכרמלית- להפחית את השימוש בכלי רכב מזהמים ולשפר את הבטיחות בדרכים ואף את איכות החיים בעיר".

עמרי שפר, רכז חיפה בשביל אופניים: "אנחנו מברכים על הנכונות של הנהלת הכרמלית לאפשר לרוכבים לעלות עם אופניהם לכרמלית. אנחנו מאמינים שרוכבים רבים שנמנעו עד עכשיו לרכב באופניהם בחיפה, בגלל הטופוגרפיה,יאמצו את השילוב המנצח, חסין הפקקים ונטול בעיות החניה- אופניים וכרמלית. אנחנו מקווים שבעקבות הנחיית שר התחבורה בפגישתו עם נציגי ישראל בשביל אופניים, לפני כחודש, לאפשר העלאת אופניים למטרונית, השימוש באופניים ככלי תחבורה עירוני, יגבר בשנים הקרובות."

הציבור הרחב מוזמן להגיע לחגוג את עם רוכבי האופניים ביום שישי הקרוב ה-29/10/10 בגן האם בשעה 13:30. ההשתתפות באירוע, חופשית.

לכתבה ב"חי פה"

כתבות קשורות:
אופניים על הרכבת, האור בקצה המינהרה?
Comments