פרויקט האופניים של ניו יורק בסכנת סגירה – והעירייה לא מוכנה לעזור

פורסם: 28 במרץ 2014, 9:54 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 28 במרץ 2014, 9:54 ]

תוכנית Citi Bike יצאה לדרך בשנה שעברה עם מימון התחלתי של סיטי וגולדמן סאקס, אך לאחר שורה של תקלות וביקוש נמוך, היא זקוקה לעשרות מיליוני דולרים כדי להמשיך לפעול

מאת סוכנויות הידיעות, 24/3/2014

כמו ערים רבות בעולם, ובהן תל אביב, קיים בניו יורק פרויקט השכרת אופניים אשר מסייע לרבים להתנייד ברחבי העיר. אולם תקלות, תביעות ובעיות מימון מאיימות כעת על המשך קיומה של התוכנית – וראש העיר ביל דה בלאסיו אינו מוכן להעניק לה סיוע מכספי משלמי המסים, מדווח העיתון "ניו יורק פוסט".

תוכנית השכרת האופניים, שנקראת Citi Bike, יצאה לדרך בשנה שעברה עם הבטחה של ראש העיר הקודם מייקל בלומברג כי לא תצריך מימון נוסף מכספי משלמי המסים. אולם שורה של תקלות, תביעות, ושימוש נמוך מהמצופה בשירות, הפכו את השנה הראשונה של התוכנית לקשה במיוחד, וכעת היא זקוקה לסיוע של עשרות מיליוני דולרים כדי להמשיך ולפעול.

Alta Bicycle Share, החברה האחראית על הפרויקט, קיבלה מימון ראשוני מסיטיגרופ, אשר שילמה עבור הזכויות על השם, ומגולדמן סאקס. אולם החברה מתקשה למצוא מימון חדש. היא יכולה לייצר הכנסות באמצעות העלאת דמי החברות השנתיים, אשר עומדים כיום על 95 דולר, אך מקור בעירייה אמר ל"פוסט" כי ככל הנראה הדבר לא יקרה. גורמים במשרד התחבורה המקומי אמרו לעיתון כי במקום להעלות תעריפים, התוכנית צריכה למנף את הפרסום שקיבלה בשנה הראשונה כדי לזכות בנותנות חסות חדשות ובמימון פרטי.
 

Citi Bike אופניים בניו יורק
Citi Bike אופניים בניו יורק
צילום: אי-אף-פי

Comments