גלגל קופנהגן – פיתוח של יזם ישראלי

פורסם: 21 בדצמ׳ 2013, 8:39 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 בדצמ׳ 2013, 8:39 ]
מאת אוריאל הרמן, 17/12/2013

אופניים הם כלי תחבורה יעיל ונוח על זה אין עוררין. הם זולים, הם ידידותיים לסביבה ואין זה פלא שהם הפכו לכלי התחבורה הפופולרי ביותר בערים שטוחות כמו אמסטרדם, בייג'ין, ת"א וקופנהגן.

אבל כל המידע הזה לא ירשים רוכב אופניים שמנסה לדווש במעלה הר תלול בירושלים, חיפה או סן פרנסיסקו – הוא כנראה יוותר על כלי התחבורה הזה לטובת קטנוע קטן, מכונית או אולי אופניים חשמליים. אבל מדוע לוותר על האופניים כאשר אפשר להפוך אותם בקלות לאופניים חשמליים?

הכירו את גלגל קופנהגן – פיתוח של יזם ישראלי בשם אסף בידרמן ממעבדת Senseable City של אוניברסיטת MIT היוקרתית, שיהפוך את האופניים שלכם להיברידים. כל שעליכם לעשות הוא להחליף את הגלגל האחורי של האופניים בגלגל קופנהגן והוא כבר יעלה אתכם במעלה ההר.

גלגל קופנהגן אופניים חשמליים / צילום: Senseable City Lab

הגלגל המהפכני אוגר את האנרגיה שהאופניים מייצרים במהלך שיוט וירידות, וכשהוא מזהה שאתם מתחילים לדווש בעליה הוא מיד מפעיל מנוע חשמלי שדוחף אתכם קדימה.

הגלגל כולל למעשה דינמומטר מתקדם, מנוע חשמלי, סוללה נטענת ואפליקציה לסמארטפון שתעדכן אתכם בזמן אמת עד כמה הסוללה מלאה.

גלגל קופנהגן אומנם לא אסתטי במיוחד - יש שיאמרו מכוער, אבל הוא כנראה עושה את העבודה. תוכלו לרכוש אותו עכשיו בהזמנה מוקדמת תמורת 699 דולר והוא ישלח אליכם באביב 2014. ואם עד היום הורגלתם לפרק את המושב בכל פעם שאתם נועלים את האופניים ברחוב תתכוננו לסחוב אתכם גם הגלגל האחורי.

לכתבה באתר feeder

Comments