החיסכון בזכות רכיבה על אופניים: 4.6 מיליארד דולר

פורסם: 23 במאי 2012, 7:05 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 23 במאי 2012, 7:05 ]

דוח חדש של ארגוני סביבה בארצות הברית חושף כי רכיבה על אופניים לא רק תורמת לסביבה ולבריאות, אלא גם לכיס

nrg מעריב, 23/5/2012
 
תגיות: רכיבה על אופניים
על תרומת הרכיבה על אופניים לסביבה כבר נכתבו עשרות אלפי מילים. גם על הרווח הבריאותי של הרוכב בטח קראתם - דוח חדש של ארגוני סביבה בארצות הברית מציג גם את הערך המוסף הכלכלי. על פי הנתונים, בכל שנה הרכיבה על האופניים חוסכות הוצאה של 4.6 מיליארד דולר.

נכון, רכיבה על אופניים עוזרת בצמצום היקף המותניים וגם מצליחה להקטין את טביעת הרגל הפחמנית. כעת מתברר כי הרכיבה גם מצמצמת באופן משמעותי את ההוצאות.

התוכנית להכפלת רוכבי האופניים בישראל
עיר על גלגלים: מהפכת האופניים של ת"א
הדלק מתייקר? פיילוט האופניים של הרכבת מתרחב
צילום: איי-פי
רוכבים על אופניים. רווח כפול צילום: איי-פי

על פי הדוח של שלושה ארגוני סביבה אמריקאים (League of American Bicyclists, Sierra Club, National Council of La Raza) החיסכון השנתי בזכות הרכיבה עומד על 4.6 מיליארד דולר. עיקר החסכון הוא בזכות צמצום הוצאות אחזקת הרכב (עלות הממוצעת בשנה: 8,220 דולר, לעומת 308 דולר שיש לשלם לתחזוקת האופניים) ותשלום על תדלוק הרכב.

הארגונים טוענים כי אם האמריקאים יחסכו שישה קילומטרים נוספים של נסיעה ברכב ויעברו לרכיבה באופניים, הם יחסכו כשני מיליארד גלונים של דלק, חסכון של 7.3 מיליארד דולר בשנה.

"רכיבה על אופניים היא חלק חשוב של מערכת התחבורה של המאה ה -21", ציין מנכ"ל ארגון סיירה קלאב, מיכאל ברון. לדבריו, רכיבת אופניים מפחיתה את התלות בנפט ומאפשר לאנשים לוותר על ביקור בתחנות הדלק ובכך לחסוך כסף להגן על הבריאות וגם לצמצם את סכנת הזיהום מקידוחי נפט".


כתבות קשורות:
 
Comments