יבואן שניסה להכניס לארץ מנועים חשמליים לא תקניים לאופניים, נעצר

פורסם: 17 בדצמ׳ 2011, 11:16 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 17 בדצמ׳ 2011, 11:16 ]
אחד מיצרני האופניים החשמליים הגדולים בישראל שהרכיב אופניים חשמליים בחצר ביתו שבאחד המושבים הסמוכים לתל אביב ושיווק את האופנים בחנויות שהפעיל במרכז תל אביב נעצר לאחר שבמכולה שייבא מהמזרח הרחוק נתפשו מאות מנועים חשמליים לאופניים שלא עומדים בתקן. מדובר במנועים בהספקים גדולים מ-250 ה-וואט המותרים שהיו מצויידים בחלק מהמקרים גם ב"מצערת גז" שמאפשרת נסיעה ללא פידול).

אופניים חשמליים חדשים בשוק הישראלי- שלהבדיל ..כן עומדים בתקן
מעצרו של אותו היבואן בוצע מאחר שערכות המנועים שייבא חרגו מהמותר באופן חריג ובוטה אבל שלטונות המכס שביצעו את הפשיטה על המכולה שייבא ועל המחסן שבחצר ביתו סיפרו ששום דבר שנימצא שם לא עמד בתקן. אגב, הנ"ל לא היה היחיד שנתפש בחריגה מהתקן שכן סוכני המכס פשוט בשבועות האחרונות על מטענים שיובאו על ידי שישה יבואנים שונים אך לדברי הסוכנים, אף אחד מהם לא חרג מהמותר בצורה כה קיצונית.אגב, אותו היבואן שנקלע בעקבכות החרמת כל המטען שייבא לקשיים כספיים ניכרים סגר את כל החנויות שהפעיל בתל אביב ולפי גורמים בענף פשוט נעלם ולא משיב לטלפונים.
מאז מאפשר משרד התחבורה ייבוא של אופניים חשמליים זינק מספר העוסקים בתחום זה בעשרות אחוזים ועל פי גורמים המקורבים לענף מגיע מספרם של ייבואני האופניים החשמליים שלא עסקו בייבוא אופניים רגילים ל-60. רבים מהם לא מוכרים בתחום ואחרים מענף הרכב הממונע ובהם UMI שמייבאת לישראל את אופני A2B וחולון מוטורס שמייבאת את אופני קלקהוף - שניהם מגרמניה, כל זאת בנוסף ליבואני האופניים הגדולים שמייבאים אופניים חשמליות שעומדים בתקן.
 

כתבות קשורות:
 
Comments