חיים צורי הורה לאסור על תלמידים להיכנס לבתי ספר עם אופניים חשמליים

פורסם: 3 במרץ 2015, 21:31 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 3 במרץ 2015, 21:34 ]
זאת בעקבות מותו של הולך רגל בתל אביב, לאחר שנפגע ע״י אופניים חשמליים, עליהם נהג ילד, ובעקבות מקרים קשים נוספים. צורי: “אופניים חשמליים הם כלי נשק לכל דבר וחובה לבצע אכיפה״

מאת: גל זייד, 3/3/2015

בעקבות מותו של הולך רגל בתל אביב כתוצאה מפגיעת אופניים חשמליים, ומאות נוספים שנפגעו במקרים אחרים, הורה ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, למנהלי חטיבות הביניים והחטיבה העליונה בבית הספר “אורט״ מוצקין, שלא לאפשר לתלמידים עם אופניים חשמליים להיכנס לשטח בתי הספר. צורי הוסיף, כי בעקבות המקרים הקשים האחרונים, החליט לעשות הכל כדי למנוע פגיעות מיותרות ברחבי הקריה כתוצאה מנהיגה על אופניים חשמליים. מורים העדים לתופעה סיפרו ל״חדשות הקריות״, כי תלמידים רבים מוציאים בשער בית הספר את הסוללה, ורוכבים פנימה עם פדלים כאילו מדובר באופניים רגילים לכל דבר.

ברחבי המדינה ישנם כ-100 אלף רוכבי אופניים חשמליים, חלקם ילדים ובני נוער הנוסעים בצורה חסרת זהירות וללא קסדה או פיקוח כלשהו. חלק מהרוכבים נוסעים על המדרכות במהירות גבוהה יחסית של 30 קמ״ש במקומות הומי אדם, לוקחים סיבובים במהירות גבוהה ומפתיעים את העוברים ושבים. באחרונה נהרג הולך הרגל אנטוניו רעיה ז״ל, שנפגע ככל הנראה ע״י אופניים חשמליים, עליהם נהג ילד.

בימים האחרונים הצטרפו רופאים רבים למחאה נגד רוכבי האופניים החשמליים, בטענה כי הם גורמים לתאונות דרכים קשות. אחד הרופאים אף אמר, שכמעט בכל רגע נתון מאושפז בבית החולים שלו אדם שנפצע מפגיעת אופניים חשמליים. הרופאים הוסיפו כי אחת הבעיות הינה, שבישראל אין רישום מסודר של פגיעות כתוצאה מאופניים חשמליים, ולכן לא ניתן לעקוב אחר מימדי התופעה ולגבש מדיניות למיזעור הנזקים.

צורי: “האופניים החשמליים הם נשק לכל דבר, והתאונות הקשות הללו נגרמות כתוצאה מנהיגה פושעת וחסרת אחריות. אני לא מבין למה הממשלה והמשטרה אינן אוכפות את התופעה. הנחיתי את מנהלי בתי הספר שלא לאפשר לתלמידים להיכנס עם אופניים חשמליים לשטח בית הספר, ואם הם לא ישמרו על החוקים, יהיה להם עסק איתי״.

לכתבה באתר חדשות הקריות

כתבות קשורות:
חשד: ילד על אופניים חשמליים פגע בקשיש שמת מפצעיו בתל אביב
מ-1 בספטמבר: מותר לרכוב על אופניים חשמליים בישראל
אופניים חשמליים – מתחילה אכיפה!
המלצה: לאסור על תלמידי בית ספר יסודי להגיע באופניים חשמליים
Comments