הורים, קחו אחריות!

פורסם: 11 בנוב׳ 2014, 12:09 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 בנוב׳ 2014, 12:09 ]
מאת שרון יונתן, לוקאל, 6/11/2014

שרון יונתן חושב שהתקנות שהוציאה המדינה בנושא האופניים החשמליים הן לעג לרש, וקורא להורים לקחת אחריות על ילדיהם שרוכבים על האופניים תופעת האופניים החשמליים מהווה כבר זמן מה סכנת חיים ואף גורם או רשות לא יכולים להקטין את ממדיה. גיל הנהגים יורד, כמות האופניים על הכבישים והמדרכות רק עולה מיום ליום והסכנה גוברת.
כולנו מכירים אותם. הם דוהרים בכבישים, חותכים במעברי חציה, טסים על מדרכות מבלי שהם חובשים קסדות, תוך שהם גם מרכיבים חבר או חברה ולעתים גם תוך שיחה בטלפון הנייד.

ומה עושה המדינה? מוציאה תקנות שהן לעג לרש. עד גיל 16 אסורה הנסיעה על הכביש. אה באמת? ואיך בדיוק אוכפים את זה? עוצרים ילדים בני 13 ומבקשים מהם תעודת זהות שאין להם?

המדינה פטרה את עצמה מאחריות על ידי הוצאת התקנות, למשטרה אין כח אדם לטפל בזה (ובצדק), הרשויות המקומיות לא יכולות לעשות כלום חוץ מהסברה. אז מי יכול לעשות? הפתרון נמצא אך ורק בידי ההורים. הם האשמים העיקריים לאיום שתושבי המדינה נקלעו אליו על הכבישים והמדרכות.

כיום זאת כבר מכת מדינה שאי אפשר להשתלט עליה ומי שאומר שכן חוטא לאמת. התופעה רק תחמיר והמדינה תתעורר, אם בכלל, רק אחרי שיתחילו לספור, לצערנו, את הקורבנות הצעירים. דין אופניים חשמליים צריך להיות כדין קטנוע. אולי בלי רישיון הנהיגה, אבל גיל מינימום לשימוש חייב שיהיה, ולא פחות מ-16!! תראו לי ילד בן 14 שנוהג בקטנוע. נכון שאין? כי זה לא חוקי.

להורים שכבר קנו (שזה בערך חצי מדינה), יש לי רק בקשה אחת. אל תעצמו עיניים ותטמנו ראשכם בחול בעוד שילדיכם משתוללים בחוץ עם האופניים החשמליים. המינימום שאתם חייבים לילדיכם ולציבור כולו הוא ללמד אותם כיצד לנהוג ולהתנהג בכביש ובמדרכה ולחייב אותם לעשות זאת עם קסדה. כי האחריות היא רק עליכם והיא רק שלכם.


Comments