כתב אישום נגד יבואן כלי רכב חשמליים שהבריח אופניים חשמליים

פורסם: 1 בינו׳ 2013, 22:10 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 1 בינו׳ 2013, 22:21 ]
הנאשמים ייבאו מכולה מסין והוצהר כי היא מכילה 125 אופניים ו- 200 חבילות של חלקי חילוף. אולם, בבדיקה של המכולה ע"י מכס אשדוד נמצא כי בפועל יובאו אופניים חשמליים
01/01/2013 | 10:55 | מערכת ספונסר |
כתב אישום בגין הברחת אופניים חשמליים ללא הצגת היתרים כנדרש, הוגש לאחרונה לבית משפט השלום באשדוד ע"י עו"ד ציפי משה, מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס. כתב האישום נגד חברת אי ריידר מוטורס בע"מ, חברה לייבוא ושיווק כלי רכב חשמליים ונגד מנהלה חנניה הלוי  מת"א, הוגש בעקבות חקירה של משרד חקירות מכס ומע"מ תל אביב בשיתוף מכס אשדוד.

 כמצוין בכתב האישום, בחודש אוקטובר 2010, ייבאו הנאשמים מכולה מסין והוצהר כי היא מכילה 125 קרטונים של אופניים ו- 200 חבילות של חלקי חילוף לאופניים. אולם, בבדיקה של המכולה ע"י מכס אשדוד נמצא כי בניגוד למוצהר, יובאו בפועל אופניים חשמליים. נציין כי לצורך שחרור אופניים חשמליים מפיקוח המכס נדרשים היתרים, לרבות בדיקה במכון התקנים ואישור מעבדה לרכב, על עמידת האופניים בהוראות משרד התחבורה.

 עוד לפי כתב האישום, הנאשמים לא המציאו את ההיתרים הנדרשים, ולא זו בלבד, הם הציגו אישור מכון התקנים לסוג אחר של אופניים ולא לאלה המוברחים, וזאת בכוונה להטעות את פקידי המכס. חשוב לזכור כי יבואם ארצה של אופניים חשמליים, כמו אלו שהוברחו ע"י הנאשמים, ללא היתרים מהווה סכנה לשלום הציבור, הן הרוכשים הפוטנציאלים והן המשתמשים האחרים בכביש, ומהווה גם הפרה של חוקיות ייבוא, עליהן אמון המכס.

לכתבה בספונסר


כתבות קשורות:

תקנות וצו יבוא חופשי אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים

Comments