בקרוב בגבעתיים: אופניים חשמליים להשכרה

נשלח 16 בנוב׳ 2011, 6:12 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 16 בנוב׳ 2011, 6:13 ]

באיחור קל אחרי תל אביב, גם גבעתיים מתקרבת למימוש פרויקט השכרת אופניים. לפי החוזה שצפוי להיחתם בימים הקרובים עם החברה הקבלנית, יושכרו בעיר אופניים חשמליים, אותם ניתן יהיה להחזיר בכל מקום בגבעתיים, ואפילו בתל אביב וברמת גן השכנות

נתיב נחמני | 16/11/2011 13:30 
תגיות: השכרת אופניים,אופניים חשמליים,עיריית גבעתיים,ראובן בן שחר,גבעתיים (סביבה)
גבעתיים עוקפת, ועוד בעלייה: אמנם באיחור קל אחרי העיר השכנה תל אביב, אבל בימים הקרובים יגיע פרויקט האופניים של עיריית גבעתיים לישורת האחרונה. זה יקרה כשהעירייה תחתום על חוזה עם החברה הקבלנית שתקים עמדות להשכרת אופניים חשמליים ברחבי העיר.
 
השכרת אופניים בתל אביב. חכו למודל המשודרג של גבעתיים
השכרת אופניים בתל אביב. חכו למודל המשודרג של גבעתיים צילום: יהונתן שאול

על פי תנאי החוזה, המיזם של עיר הגבעות רחוק מלהיות חיקוי של הפרויקט התל אביבי, המוצלח בפני עצמו, אלא הוא צפוי להיות שדרוג מוחלט שלו.
 
לפי התכנון של גבעתיים, האופניים כאמור יהיו חשמליים, לא יהיו דמי מנוי חודשיים והמשתמשים יוכלו להחנות אותן איפה שבא להם ולא רק בעמדות העירוניות. בנוסף, יוכלו בעלי קורקינטים חשמליים, אופניים חשמליות ואפילו קלנועיות, להשתמש גם הם בעמדות שתקים בעירייה כדי להטעין את כלי הרכב שלהם - בחינם.

"הבנו שיש פוטנציאל טוב בפרויקט האופניים של תל אביב וחשבנו לאמץ אותו, אבל דווקא בשל אופי האוכלוסייה שלנו ובשל העובדה שהעיר בנוייה על גבעות, הבנו שאופניים רגילים יועילו בעיקר לצעירים ואילו אופניים חשמליים יכולים לשרת את כל התושבים", סיפר אתמול (ג') אביטל סהר, דובר עיריית גבעתיים.

"אצלנו זה לא יהיה פרוייקט למנויים בלבד", הבהיר סהר, "כל מה שצריך לעשות זה להרשם בחינם במאגר הנתונים שלנו, מאז אין דמי מנוי ואין חיובים אחרים - שילמת בדיוק על כמה שנסעת. יתרון נוסף הוא, שבסיום השימוש שוכר האופניים יכול פשוט לקשור אותם לעץ מתחת למשרד שלו, לסמס לנו שהוא סיים איתם ומשם יקח אותן לקוח אחר או שהאנשים שלנו יחזירו אותן לעמוד הטעינה".
קורקינטים חשמליים לעובדי עירייה
עלות ההשכרה ליום מלא (מעבר לחמש שעות) תעמוד על 40-55 שקלים, תלוי בנקודת ההחזרה. עבור שעה ישלמו השוכרים 10-15 שקלים, גם כאן התעריף הגבוה הוא להחזרת האופניים מחוץ לגבולות העיר.

אלו שישכרו את האופניים בגבעתיים יוכלו להחנות גם בערים השכנות, בהן תל אביב ורמת גן, שם יוכלו פשוט לקשור אותם לעמוד ולשלוח לבקרה הודעת טקסט המודיעה על סיום השימוש בהן.

"התפיסה שלנו היא שלהיות עיר ירוקה זה יותר מצבע או גינון אלא פשוט דרך חיים", אמר ראש העירייה ראובן בן שחר. "לכן בפרויקט זה אנו מקווים להציע לתושבי העיר בכל גיל פתרון אמיתי ויצירתי להתניידות יעילה זולה וירוקה שגם יסייע בהקלת מצוקת החנייה בעיר שהנה מהערים הצפופות בארץ".

אך לא רק האזרחים יוכלו להנות מהפרוייקט החדש. ראש העירייה הנחה את אנשיו לחפש פתרונות דומים גם לעובדי העירייה כדי שלא יסעו עם כלי הרכב המזהמים שלהם בעיר ויתפסו מקומות חנייה. לצורך כך ירכשו גם קוטקינטים חשמליים שישמשו את הפקחים וגם את עובדי העירייה האחרים שיוצאים מבניין העירייה למקומות שונים בעיר.
Comments