סקר אופניים בהולנד: לא לדוושות, כן לחשמל

פורסם: 11 באפר׳ 2012, 7:06 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 באפר׳ 2012, 7:13 ]
המדינה שנדמה כי כולם מדוושים בה על בסיס קבוע, ואשר מרושתת בשבילי אופניים ייעודיים לכל אורכה ורוחבה, חווה מהפיכה. ההולנדים נוטשים את הדיווש ועוברים לאופניים חשמליים
אבי גנאור, אופניים,  11/4/2012

 

הערת עורך sustainability.org.il: תוכן ידיעה זו לא אומת מול מקורות נוספים, כך שייתכן ושכותרת והתוכן אינם משקפים את המציאות אלא את החברה שמימנה את עריכת הסקר.

 

סקר רב-משתתפים שנערך לאחרונה בהולנד בקרב 30 אלף בתי אב, מבשר כנראה על מהפיכה של ממש בשוק האופניים של המדינה השטוחה באירופה. שכן לראשונה עבר מספר האופניים החשמליים שנרכשו את מספר האופניים שדורשים בעיקר שרירי רגליים. לא פחות מ-700 אלף אופניים חשמליים נרכשו בהולנד, והזרוע כך נראה עוד נטויה.

 
חברת הסקרים TNS NIPO שביצעה את הסקר עבור יצרנית האופניים "ספרטה", מובילת שוק האופניים החשמליים בהולנד, ביקשה לדעת האם הנשאלים רכשו אופניים חשמליים, כמה השקיעו בהם, האם הם מתכוונים לרכוש זוג בעתיד הקרוב ועוד.

להולנדים נמאס לדווש? (צילום: AP)
להולנדים נמאס לדווש? (צילום: AP)

 בקרב הנסקרים ענו מרבית בני שכבת גיל "מתחת ל-55" כי הם מתכוונים לרכוש אופניים חשמליים בעתיד הלא רחוק. עוד העלה הסקר כי 40% מסך האופניים החשמליים שישווקו בשנה הקרובה, ירכשו על-ידי בני 50 ומטה - שיעור גבוה ב-15% מנתונים שנאספו בסקר דומה שנערך לפני שנה.

עוד עולה מהסקר כי עיקר הצמיחה בשוק האופניים החשמליים בהולנד הוא בקרב רוכבי אופניים שמתגוררים בערים הגדולות. אלה ציינו כי בכוונתם להשתמש בהם באופן קבוע ויום-יומי כאמצעי תחבורתי עיקרי. כמו כן עולה מהסקר כי מרבית ההולנדים מתעניינים וחוקרים באשר לאופניים הבאים שלהם באמצעות האינטרנט. עם זאת, החלק הארי של הרכישות מתבצע בחנות עצמה, ובמחיר ממוצע של 1,500 יורו לזוג (כ-7,400 שקל).
כמות לא מבוטלת מהנשאלים הכריזו על נכונותם להשקיע באופניים החשמליים גם סכום גבוה יותר, ולא פחות מ-75% מרוכשי האופניים הצהירו כי בדעתם לרכוש בעתיד שני זוגות אופניים חשמליים, כאשר הזוג השני יהיה בדרך כלל אופני נשים.
 
Comments