תכנית לאומית חדשה לחיים פעילים ובריאים יוצאת לדרך

פורסם: 24 בדצמ׳ 2013, 21:43 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 24 בינו׳ 2014, 12:48 ]

10/9/2013

1235095_481511748612044_468244344_a

נדיר במחוזותינו שמספר משרדי ממשלה והשרים העומדים בראשם, מתלכדים כדי להביא נושא חשוב לקדמת סדר היום הציבורי. עכשיו זה קורה. החלטנו לשלב כוחות ולהוכיח שיחד נוכל לחולל שינוי חברתי.

תוכנית לאומית חדשה בשם "אֶפְשָׁרִיבָּרִיא", בהובלתם של שלושה משרדי ממשלה: משרד הבריאות, משרד התרבות והספורט ומשרד החינוך יוצאת לדרך בימים אלו. התכנית הלאומית לקידום אורח חיים פעיל ובריא אושרה לראשונה על ידי הממשלה ב- 8 בדצמבר 2011 ומטרתה ליצור סביבת חיים פיזית, חברתית, תקשורתית ומוסדית, המקדמת ומאפשרת חיים פעילים ובריאים ותומכת בהם.

שלושת המשרדים פועלים יחדיו במסגרת התוכנית ליציקת תכנים, לתכנון, לפיתוח, לקידום יוזמות חקיקה וליישום מדיניות ציבורית, בזירות פעולה רבות ומול מעגלי השפעה נרחבים. בין היוזמות שכבר ננקטו ניתן לציין את הבאות:

  • הקמה ושדרוג של תשתיות התומכות בפעילות גופנית (מכשירי כושר פתוחים, מסלולי הליכה ועוד), קיומם של אירועי ספורט עממיים ברחבי הארץ, תוך מתן דגש על רשויות מקומיות המקדמות אורח חיים פעיל ובריא ועוד.
  • פיתוח תכנים, והקדשת משאבים ושעות לימוד בבתי ספר.
  • תמרוץ קופות חולים ומערך הרפואה הקהילתית לפיתוח וייזום פעילויות קידום בריאות ורפואה מונעת.
  • קידום ופיתוח תקנות וחקיקה, כגון הצעות חוק לאיסור מכירה ואספקה של מזון עם ערך תזונתי נמוך במוסדות חינוך; הכרה בכיבוד של פירות וירקות כהוצאה מוכרת לצרכי מס; הנגשת מכוני כושר ועוד.
  • פיתוח תכנים ייעודיים שיופצו במערכים הדיגיטליים והפרסומיים ופיתוח תווים לסימון מוצרי מזון בריאים.

"אנו מאמינים כי לכל אדם הזכות לחיים פעילים ובריאים ולסביבה המאפשרת אותם ולכל אחת ואחד הזכות להשפיע על מימושה ברמה האישית, הקהילתית והציבורית" כך מסרו היום צוותי הפעולה מטעם שלושת משרדי הממשלה. "אנו שואפים להציע לכלל הציבור נגישות למידע, לסביבה ולמשאבים הרלוונטיים לאורח חיים פעיל ובריא, כולל עידוד וסיוע בשילוב פעילות גופנית בחיי היומיום, קידום אכילה בריאה וטיפוח תרבות של בריאות בכל מעגלי החיים".

הצוותים מקדמים את הנושאים השונים, בניהולו של פרופ' דני מורן (פיזיולוג של המאמץ) והתכנית מלווה גם בצוות מקצועי מתחומי המחקר, השיווק החברתי והאסטרטגיה, מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

לכתבה באתר Purecomm

כתבות קשורות:
מעכשיו: תו תקן של מש' הבריאות ללחמים בריאים

רוכבים לעבודה בהרצליה, סיכום ארועי אוקטובר 2013
מתקני חניה לאופניים הוצבו באזוה"ת הרצליה פיתוח
סוללים שביל אופניים ברחוב יוניצ'מן בתל אביב, בדרך להרצליה
טרנד: ההיי טקיסטים רוכבים לעבודה דרך הים
חדר החדשות - משאירים את האוטו בבית ורוכבים לעבודה

רוצה להיות יותר חכם? תתחיל לעשות ספורט
Why You Should Never Bike to Work
The underrated benefits of bicycling

חוזר מנכ"ל משרד החינוך - הטמעת פעילות גופנית ותזונה מאוזנת באורח חיים פעיל ובריא במוסדות
Comments