טסים עם האופניים? באל על תשלמו עוד 210 ד'

פורסם: 27 בפבר׳ 2012, 1:39 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 במרץ 2012, 8:14 ]
חברת התעופה הישראלית תחייב נוסעים שרוצים לדווש בחו"ל בתוספת של 210 דולר לכיוון (!) עבור הטסת האופניים, כפי שפורסם ב"ממון" של "ידיעות אחרונות"
דני שדה, 27/2/2012

אל על מיישרת קו עם חברות תעופה אחרות, והודיעה כי תגבה תשלום עבור הובלת אופניים, בסך 210 דולר. המחיר הוא לכיוון, ואינו קשור ליעד הטיסה; כלומר, לפעמים הובלת האופניים עשויה להיות יקרה יותר מכרטיס הטיסה עצמו.
 

לדברי החברה, הצעד נובע מהתייקרות הדלק בעולם, ומדובר במחיר שדומה למקובל בחברות התעופה הזרות. ואולם, לפי בדיקת "ממון‭,"‬ לופטהנזה גובה 100 דולר בקווים פנים אירופיים ו‭200-‬ בטיסות בין יבשתיות (לכל כיוון‭,(‬ וכך גם סוויס ואוסטריאן.

 

פעם שלישית בשנה
התייקרות בטיסות אל על  / ynet
אל על הודיעה על עלייה של 10-20 דולרים במחירי הטיסות לצפון אמריקה, המזרח הרחוק ואפריקה. מחירי הטיסות לאירופה - ללא שינוי. "תוספת הדלק" עודכנה גם במארס ובינואר
לכתבה המלאה

בבריטיש איירווייז המחיר הוא 51 דולר לכיוון (להזמנה באינטרנט, ו‭60-‬ דולר אם עושים את זה בשדה‭;(‬ החברה מחשיבה אופניים כמזוודה שנייה, והם מוכנסים למארז מיוחד, תוך פירוק הדוושות והגלגלים.

 

אל על לא גבתה כסף עבור הובלת אופניים במשך שנים, כדי לעודד "תיירות אופניים" מישראל ואליה. "אל על הייתה מהחברות היחידות בעולם שהעניקה הטבה זו לנוסע שביקש לקחת אופניים לחו"ל‭,"‬ נמסר מאל על.

 

ערן בורוכוב, מנכ"ל מדרפט, המוציאה קבוצות רוכבים לחו"ל עם חברת ג'ירף, העריך אתמול שמי שנהג לצאת לחו"ל עם אופניו, ימשיך לעשות זאת. "הרוכבים לא מוותרים על האופניים שאליהם הם רגילים, ולא יסעו בחו"ל עם אופניים אחרים, גם אם זה יעלה להם יותר‭,"‬ אמר. "עם זאת, אני מניח שקבוצות של רוכבים יוכלו להתמקח - ולהשיג מחיר נמוך יותר‭."

 

לכתבה באתר ynet‬


כתבות קשורות:

אל על נעתרה: תוזיל את מחיר הטסת האופניים

Comments