החלה האכיפה נגד אופניים חשמליים

פורסם: 15 בנוב׳ 2014, 2:29 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 15 בנוב׳ 2014, 2:31 ]
מאת שלומי דיאז, רונית זילברשטיין, 13/11/2014
  • רוכב על אופניים חשמליים? המשטרה מתחילה לאכוף עבירות  //  צילום: יהושע יוסף (אילוסטרציה)
    רוכב על אופניים חשמליים? המשטרה מתחילה לאכוף עבירות
    צילום: יהושע יוסף (אילוסטרציה)
משטרת ישראל החלה לאכוף עבירות חמורות מצד רוכבי אופניים חשמליים. מדובר בעבירות המסכנות חיים של הרוכבים או מצד אלו כלפי הולכי רגל ורוכבים אחרים. 
רוב פקחי הרשויות קיבלו הנחיות לפעול נגד רוכבים המבצעים עבירות, ואולם נושא האכיפה טרם הוסדר סופית בתקנה כוללת. על פי אגף התנועה במשטרת ישראל, "העברת סמכויות האכיפה לפקחים העירוניים כפי שסוכם על ידי כלל הרשויות ממתין לאישור סופי. במקביל מתמקדת המשטרה באכיפת עבירות מסכנות חייהם של משתמשי הדרך".
באחרונה עצרו שוטרים רוכב אופניים חשמליים שרכב כשהוא שיכור וסיכן הולכי רגל. בראשל"צ יצאה תקנה עירונית ולפיה רוכבי אופניים חשמליים לא ירכבו בגינות ציבוריות.
על פי התקנות שנכנסו לתוקף בסוף ספטמבר: גיל הרוכבים המותר הוא 14 שנים ומעלה. מגיל 14 שנים ועד גיל 16 שנים, לא תותר רכיבה אלא בשבילי אופניים המיועדים לכך. טרם הוסדרה התקנה לחייב את הרוכבים בחבישת קסדה.
במסגרת עבירות מסכנות נקבע במדיניות אגף התנועה במשטרה כי שוטרי משטרת ישראל ישקלו אכיפה של איסור רכיבה על גבי מדרכות, ככל שיש בדבר סיכון ממשי, להולכי רגל, וכאשר עבירה כזו נגלית לנגד עיניהם. נציין עוד כי מתחילת השנה אירעו קצת יותר מ־90 תאונות שבהן מעורבים אופניים עם מנוע עזר.


Comments