סוללת האופניים החשמליים גרמה לשריפה

פורסם: 15 בינו׳ 2015, 13:33 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 15 בינו׳ 2015, 13:35 ]
דירה בבת ים נשרפה כליל, ככל הנראה בגלל קצר בסוללה של אופניים חשמליים. בעלת הבית, חד הורית לחמישה ילדים: "לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל לשקם את עצמי"

איילת רוטה-גבאי, 1/1/2015

"עכשיו הכל הלך קאפוט, אין לי שום דבר בעולם חוץ מהילדים שלי. יצאנו בחיים אבל איבדנו את הכל". כך אמרה השבוע חיה עופר, אם חד הורית לחמישה ילדים, שדירתה ברחוב דניאל בבת ים עלתה באש. חוקר שריפות טוען שסוללה באופניים חשמליים גרמה ככל הנראה לשריפה.

ביום שישי לפני שבועיים נמנמה עופר על הספה בסלון ביתה. שעה קודם לכן איחלה 'לילה טוב' לבנה בן ה־18, שסיים להטעין את אופניו החשמליות, ניתק


אותם מהחשמל והלך לחדרו. "בסביבות רבע לשתיים בלילה שמעתי מין רעש מוזר מהמרפסת", מספרת עופר. "חשבתי שזה חתול אבל כשראיתי שזה לא מפסיק הלכתי להעיר את הבן שלי. לא הספקתי לסיים את המשפט ופתאום היה פיצוץ ענק".

 

"רצתי בהיסטריה, תפסתי את הבנות הקטנות שלי (5 ו־12) וצרחתי לילדים שיברחו מהר החוצה", מוסיפה עופר. "רצתי במדרגות וצרחתי 'שריפה, תקראו למכבי אש', וכל השכנים רצו החוצה. ספרתי את הילדים ואפילו לא שמתי לב שאני עומדת יחפה באמצע הרחוב". כשהיא אוחזת בידיה את בתה בת החמש, ראתה עופר את כל רכושה עולה באש.

 

למקום הגיעו צוותי כיבוי מתחנת בת ים בפיקודו של רשף אבי ארמוזה. הכוחות הבחינו בלהבות שעלו ממרפסת הדירה בקומה השלישית, ומיד החלו בפעולות לכיבוי השריפה ובסריקה לאיתור לכודים. התברר שמוקד השריפה היה במרפסת הדירה.

 

הדירה לא הייתה מבוטחת
הדירה לא הייתה מבוטחת

 

"זו דירה שכורה שעמידר עוזרת במימון שלה", מספרת עופר, "לדירה לא היה ביטוח, אז בעל הדירה דורש ממני כעת לשלם עבור השיפוץ. כנראה שבדירה לא הייתה הארקה, וזו אחת הסיבות לשריפה".

 

ממכבי האש נמסר: "חוקר שריפות הוזמן למקום ועל פי החשד השריפה נגרמה ככל הנראה מסוללת אופניים חשמליים שהיו במרפסת הדירה. שירותי הכבאות מזכירים כי השימוש בסוללות נטענות לא תקניות עלול להיות מסוכן ולגרום לפריצת שריפות, כתוצאה מהתחממות יתר של הסוללה והתלקחותה. יש להקפיד לרכוש אך ורק סוללות מקוריות ותקניות".

 

עופר עברה בינתיים להתגורר אצל אחותה. "אנחנו 13 נפשות בדירה, הילדים לא הולכים למסגרות החינוך כי אחותי גרה בתל אביב. אני לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל לשקם את עצמי. הילדים עדיין בטראומה וגם אני. הלוואי שמישהו יעזור לנו".

Comments