סכנה על הכביש: שוק פיראטי של אופניים חשמליים

פורסם: 1 באפר׳ 2014, 12:54 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 1 באפר׳ 2014, 12:55 ]

הם נראים כמו אופנועים רגילים, אלא שמדובר באופניים חשמליים ששודרגו במנוע פיראטי ונמכרים לכל אחד – גם מי שלא מחזיק ברישיון. בחסות החוק שלא הוסדר, גם ידי המשטרה כבולות. משרד התחבורה: "בימים אלה מגובשות תקנות חדשות"

מאת ליאור קינן, 30/10/2014

מה שאמור לשמש פתרון תחבורתי נוח וידידותי לסביבה, הפך לאחרונה לסכנה על שני גלגלים. מתחת לאפם של גורמי האכיפה התפתח בשנים האחרונות שוק פיראטי של אופניים חשמליים, המשודרגים על שלדת אופניים חשמליים במעבדות פרטיות. על הכלי החדש, שיכול להגיע למהירות של 80 קמ"ש, יכול לנהוג כל אחד - גם מי שאינו מחזיק ברישיון.


גם הרכישה של כלי הרכב המאולתרים והמסוכנים הללו מתבצעת לעיתים באופן פיראטי לחלוטין. שוק האופניים החשמליים איננו מוסדר בחוק, שכן הוראת השעה שקבעה את מגבלות המהירות והגיל פגה לפני 3 שנים. מאז, מבטיחים במשרד התחבורה לטפל בבעיה אך בפועל דבר לא נעשה.


עורך הדין עופר חורש, מומחה לדיני תעבורה, מסביר: "גם אם האופניים האלה לא מתנהגות בהתאם לכללי הדרך, וגם אם נוסעם במהירות של אופנוע - אם לא רשום בחוק שאסור, גם השוטר לא יכול לעשות שום דבר בכביש".


ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי בימים אלה מגובשות תקנות שיסבירו את השימוש באופניים החשמליים. כמו כן, אמרו שם כי "פקחים של המשרד מבצעים ביקורות ומחרימים כלים בלתי חוקיים".

לכתבה בנענע10
Comments