היתרונות הסביבתיים של רכיבה על אופניים

פורסם: 1 בינו׳ 2013, 6:12 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 1 בינו׳ 2013, 6:22 ]
רכיבה על אופניים הופכת (לאט אבל בטוח) לדרך תחבורה פופלרית ויעילה. מבחר גדול של אופניים, יותר רוכבים, יותר שבילים ותשתיות. נכון שהדרך עוד ארוכה בהשוואה למקומות אחרים בעולם- אבל כדי לדרבן אתכם שזו הדרך הנכונה - הנה היתרונות של אופניים ככלי תחבורה.
הגדל

חסכון במשאבים מתכלים
שימוש משמעותי באופניים ככלי תחבורה משמעו צמצום בהתאם בצריכת הדלק ולכן הפחתת שימוש ופגיעה במשאבים מתכלים.

הפחתת זיהום אויר
הגדלת נפח השימוש באופניים על חשבון הפחתת השימוש ברכבים פרטיים יביא להפחתה ישירה בזיהום האוויר ובכך לשיפור בריאות הציבור.

הפחתת זיהום מים
חלקי גומי מצמיגים, נזילות שמנים ודליפת דלקים מרכבים מחלחלים למאגרי מי התהום ולנחלים וגורמים לזיהום מקורות המים והקרקע. שימוש באופניים יפחית את הזיהום שנגרם על ידי דלקים ושמנים. נכון שגם על אופניים אנחנו צריכים להשתמש בשמן ויש לנו צמיגים, אך הכמות והנפח של השימוש בחומרים אלו הוא אחוז קטן מאוד יחסית לרכב ממוצע.

בריאות וכושר
אין זמן לחדר כושר? ממהרים לחזור לסידורים בבית מהעבודה? מעבר לאופניים ככלי תחבורה יספקו לכם מסגרת יומית של פעילות פיסית מתונה ובריאה.

כיף!
כיף לרכוב על אופניים, להגיע לעבודה או לבית רעננים, ולהשפיע גם על הסביבה האנושית עם אנרגיות חיוביות.

כדי להנות ולתרום לאיכות הסביבה במקביל, לא צריך אופניים יקרים או מיוחדים, צריך פשוט להעדיף את האופניים על האוטו כשאפשר ונוח. אם תרצו לדעת מה בכל זאת מיוחד באופניים יעודיים לרכיבה עירונית - תקראו את הכתבה הזו.

לכתבה באתר רוזן מינץ

Comments