רכיבה על אופניים - תשעה תירוצים למה לא

פורסם: 12 במרץ 2012, 12:02 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 במרץ 2012, 12:11 ]
אי אפשר לרכוב בגשם, רכיבה לא שורפת שומנים, זה תחביב ממש יקר והמושב פוגע בפוריות. תשעה מיתוסים מופרכים ותירוצים שמונעים מאיתנו מלרכוב על אופניים
אייבי גילת, מגזין אופניים, 12/3/2012
רכיבה על אופניים הוא ללא ספק ענף ספורט שצובר פופולאריות בארץ ובעולם. יש יותר שבילי אופניים, מסלולים ייעודיים וקבוצות רוכבים. אבל מסתבר שיש עדיין כמה מיתוסים ותירוצים שמונעים מלא מעט אנשים מלעסוק בספורט הזה. אז בואו ונפריך אותם אחד אחד.
 

1. אי אפשר לרכוב בגשם

בוודאי שאפשר, וגם בחורף הסוער יחסית שמתחולל השנה. לצורך כך יש ציוד המאפשר רכיבה בכל תנאי מזג אוויר, כולל בגדים "נושמים", מעילי גשם, ציוד לכיסוי כל איבר בגוף ובגדים חמים. רק אל תשכחו שהדרך עשויה להיות חלקה ושצריך להיות קצת יותר זהירים, ממש כמו רוכבי אופנועים ונהגי מכוניות.

אף אחד עוד לא מת מקצת גשם (צילום: תומר יעיש)
אף אחד עוד לא מת מקצת גשם (צילום: תומר יעיש)

 

2. אם ארכב בגשם אצטנן ואחלה

כפי שרבים כבר יודעים - את הצינון והמחלות מקבלים מווירוסים וחיידקים, לא מהקור. אז יש יותר סיכוי שתצטננו אם תשבו בעבודה עם אדם חולה או תבלו חצי שעה באוטובוס עמוס בנוסעים. ואם זה לא מספיק - מחקרים מוכיחים כי אנשים שעוסקים בפעילות גופנית מתונה, כמו רכיבה, חסינים יותר בפני מחלות עונתיות.

3. אם רוכבים מעט לא שורפים שומן

רבים מעוניינים בפעילויות אירובית כדי להפחית ממשקלם, וסבורים שרכיבה מצריכה זמן אימון ארוך מדי יום. האמת היא שזה פשוט עניין של נוחות - גם אם תרכבו בעצימות גבוהה תשרפו קלוריות ושומן, אפילו בזמן אימון קצר יחסית.

4. אופניים זה תחביב יקר

רק אם אתם חייבים לבזבז הרבה כסף. כי אם לא, אפשר בהחלט להסתפק באופניים פשוטים, שיעשו את העבודה לא פחות טוב ממותג יוקרתי ומנקר עיניים. אז תבחנו את התקציב ותשקיעו בהתאם, אין טעם לקפוץ מעל הפופיק. ואל תשכחו שכל יום שאתם רוכבים, זה יום שלא שילמתם על חנייה, בנזין או תחבורה ציבורית.

אופניים זה עסק יקר - רק אם תבזבזו בלי חשבון (צילום: shutterstock)
אופניים זה עסק יקר - רק אם תבזבזו בלי חשבון (צילום: shutterstock)

 

6. ישיבה על אופניים גורמת לכאבים בגב

ממש לא. לרוכבי אופניים אין יותר כאבי גב מאשר למי שלא עוסק בספורט הזה, ויתרה מכך - רכיבה על אופניים מעמיסה פחות מריצה על הגב ואפשרית גם למי שסובל מכאבי גב.

7. זה מפעיל לי רק את שרירי הרגליים

כל שרירי הגוף עובדים ברכיבה על אופניים: שרירי הגב עובדים קשה במיוחד בעליות. ברכיבה על אופני הרים שרירי פלג הגוף העליון עובדים היטב. שרירי הבטן מתאמצים כדי לשמור על האיברים הפנימיים, ואתם מפעילים במידת מה גם את הידיים.

8. רכיבה על אופניים פוגעת בפוריות הגבר

כיום ישנם מושבים מיוחדים שתוכננו להפחית את הלחץ על המפשעה והאגן, כך שזוהי בהחלט אגדה. אבל גם בלעדיהם, אין כל מחקר שהוכיח קשר בין אי-פוריות אצל גברים לבין רכיבת אופניים.

לא מזיקה לברכיים, אפילו עוזרת (צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות)
לא מזיקה לברכיים, אפילו עוזרת (צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות)

 

9. רכיבה על אופניים פוגעת בברכיים

להיפך. רכיבה על אופניים בריאה לברכיים, ומהווה חלק מהליך השיקום של ספורטאים הסובלים מבעיות בגפיים התחתונות. חשוב עם זאת להתאים את גובה המושב והמרחק מהכידון, כדי למנוע כאבים.

לחצו כאן לכתבות נוספות במגזין אופניים

לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
Comments