באים לת"א ברכב? החנו בחינם - והתניידו באופניים

פורסם: 29 בינו׳ 2012, 12:22 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 29 בינו׳ 2012, 12:23 ]
בניסיון לצמצם את עומסי התנועה, יוצעו לאורך החודש הבא לנהגים הבאים לעיר ממחוצה לה מקומות חנייה בצפון העיר חינם אין כסף - אם משם, ימשיכו אל מרכז העיר באופניים. השירות יינתן באמצעות פרויקט "תל אופן"
חדשות 2 | חדשות 2 | פורסם 29/01/12 16:30
בתל אביב מתניידים באופניים (צילום: reuters) 
בתל אביב מתניידים באופניים. צילום׃ reuters
 
לא מעט תל אביבים כבר התייאשו מעומסי התנועה הכבדים ורכשו לעצמם זוג אופניים שבאמצעותם הם מתניידים ברחבי העיר. בניסיון לעודד גם תושבי ערים אחרות שמגיעים לתל אביב לנהוג באותה הדרך, תאפשר העירייה לבאים לתחומיה לחנות בחינם את רכבם - ולהמשיך את דרכם אל מרכז העיר והאזורים העמוסים באופניים.

השירות יינתן במסגרת פרויקט "תל אופן" של עיריית תל אביב, שבו מוצעות לכל דורש אופניים מזדמנות להשכרה. לפי התכנית, יוצע בשלב הראשון לנהגים לחנות בחינם את המכוניות בחניון הספורטק בשדרות רוקח שבצפון העיר - הכולל 300 מקומות חנייה.

בהמשך ובהתאם למידת הפופולריות שלה ייזכה המהלך, ייתכן שיוצע שירות דומה גם לבאים בחניונים אחרים. הניסוי בתכנית יימשך לאורך כל חודש פברואר, פרט לימי שישי ושבת - על בסיס מקום פנוי. כניסה חינם לחניונים תאושר למנויי "תל-אופן" עד ל-10:00 בבוקר בכל יום פעילות, ללא הגבלת זמן יציאה, זאת - "לשם עידוד הרכיבה והשימוש באופניים ברחבי העיר ובמגמה לצמצם את כמות כלי הרכב הנכנסים למרכז העיר", לשון הודעת העירייה.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הסביר את הסיבות לניסוי בפרויקט. "אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים לעודד רכיבה על אופניים", הוא אמר - והוסיף: "זהו מהלך שמאפשר לנהגים להגיע לפאתי העיר עם הרכב הפרטי ולהמשיך משם לעסקיהם כשהם רכובים על האופניים הירוקים על פני 110 ק"מ של שבילי אופניים הפרוסים בעיר".

לכתבה באתר חדשות ערוץ 2

Comments