פרס הגלובוס הירוק לפרויקט התל אופן של תל אביב

פורסם: 21 באפר׳ 2012, 2:35 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 30 באפר׳ 2012, 12:44 ]
תמי מאור, 21.04.2012
 
מנכ''ל עמותת ישראל בשביל אופניים: לא מדובר רק בהשקעות בתשתית אלא בחשיבה מערכתית לאורך זמן. ביום שני, ה-23.4.12, יתקיים יום רוכבים לעבודה בהרצליה, במסגרתו עובדי הי טק רבים ישאירו את הרכב ויגיעו לעבודה באופניים

פרויקט התל אופן של תל אביב זכה בפרס הגלובוס הירוק. הפרס יוענק לראש עיריית תל אביב מחר (ראשון) ,על ידי מנכ''ל עמותת ישראל בשביל אופניים ופעילי סביבה נוספים. בעמותת ישראל בשביל אופניים מברכים.

עמדת תל אופן, חשיבה מערכתית. צילום: עיריית תל אביב

יותם אביזוהר, מנכ''ל עמותת ישראל בשביל אופניים: ''פרויקט האופניים של תל אביב הוא דוגמה נדירה בישראל לפרויקט תחבורתי מוצלח, אפילו בסטנדרטים בינ''ל:  מעל 12% מהנסיעות במרכז העיר תל אביב מתבצעות כיום באופניים. מאז השקת פרויקט השכרת האופניים העירוני – התל אופן באפריל 2011, נרשמו מעל ל1.1 מליון נסיעות ב-1,500 זוגות האופניים שהוצבו ברחבי העיר. לא מדובר רק בהשקעות בתשתית (שבילים, חניות, עמדות השכרה) אלא בחשיבה מערכתית לאורך זמן, בשיתוף הרוכבים התל אביבים. אנחנו גאים על היותנו שותפים לפרויקט מיומו הראשון, ושמחים על כך שבמשרד האוצר ובמשרד התחבורה החליטו לממן הקמת פרויקט השכרה בשתי ערים נוספות לתל אביב, בשנה הקרובה''.

ביום שני, 23.4.2012, יתקיים יום רוכבים לעבודה בהרצליה, במסגרתו עובדי הי טק רבים ישאירו את הרכב ויגיעו לעבודה באופניים. ערן שחורי, רכז פרויקט רוכבים לעבודה בעמותת 'ישראל בשביל אופניים' ועובד בחברת הייטק בהרצליה: ''אלו שמגיעים לעבודה באופניים (גם אם רק פעם בשבוע) יודעים שבאותו יום הם מגיעים עם חיוך על הפנים, שורפים כ-250 קלוריות לכל כיוון, חוסכים פליטה לאטמוספירה של כ-2.5 ק''ג גז חממה, וחוסכים עמידה בפקקים, הוצאות דלק וחיפוש חניה. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אליהם''.

עמית שמש רכז הרצליה ורמת השרון בעמותת 'ישראל בשביל אופניים' העובד בחברת PTC בהרצליה פיתוח: עובדים נוספים בחברה ואני רוכבים לעבודה על בסיס קבוע בגלל הרצון לשלב פעילות גופנית בשגרת היום, לפני ואחרי שעות ישיבה ממושכות מול מחשב, בגלל איכות הסביבה והחסכון הכספי וגם כדי להמנע מהפקקים בדרך לעבודה ובחזרה. אני מאמין שעם התפתחות רשת השבילים שנפרשת בהרצליה, ת''א ובערים נוספות, והסדרה של העלאת האופניים לרכבת, יותר ויותר עובדים יאמצו את האופניים כפתרון להגעה לעבודה".

לכתבה באתר local


כתבות קשורות

וידאו: פרס הגלובוס הירוק הוענק לפרויקט התל אופן של תל אביב

 

טופס רישום ליום 'רוכבים לעבודה' בהרצליה, 23/4/2012  

Comments