גשר שייחנך היום ייצור טיילת רצופה מתל ברוך עד יפו

פורסם: 24 במרץ 2010, 13:58 על ידי: Sustainability Org
 
עיריית תל אביב וחברת החשמל יחנכו היום אחר הצהריים גשר חדש להולכי רגל במתחם תחנת הכוח רדינג. הגשר, שעובר מעל המעגנה (בריכת הקירור של חברת החשמל), ייצור רצף בין הטיילת בתל ברוך לנמל תל אביב. בכך תתאפשר הליכה רצופה על הטיילת מחוף תל ברוך בצפון עד יפו בדרום.

השלמת הגשר החדש מהווה שלב נוסף בדרך ליצירת טיילת רצופה לאורך חופי גוש דן. כיום מתחילה הטיילת של תל אביב בחוף הצוק בצפון, אך חלק זה אינו מתחבר לטיילת בתל ברוך צפון.

מעיריית תל אביב וחברת החשמל נמסר כי "גשר רדינג הוא נדבך מרכזי בהקמת פארק הטיילת החופי", המשותף לחברת החשמל והעירייה. עוד נמסר כי השקת הטיילת באזור זה היא חוליה ראשונה בחזון המשותף של שני הגופים, להפוך את מתחם רדינג למרכז תרבותי-היסטורי. בעתיד יוסרו החומות, ומבנה תחנת הכוח רדינג א' יהווה אתר לתערוכות ולאירועי תרבות.

הפארק החופי שעתיד לקום במתחם רדינג ישתרע על שטח של 60 דונם. הוא ייחצה באמצעו על ידי המעגנה, שמעליה הוקם הגשר. חלקו הדרומי של הפארק יכלול מדשאה, שבילים ושילוט שיתאר את סיפורה של תחנת הכוח. בחלקו הצפוני של הפארק יוקמו שבילים להולכי רגל. בהודעת העירייה וחברת החשמל נמסר כי במסגרת עבודות הפיתוח תוחזר צמחיית החוף והחולות, שברובה נעלמה מהאזור.

עלות הפארק החדש מסתכמת בכ-12 מיליון שקל. חברת החשמל מימנה 60% מעלות המיזם, ואת היתר מימנה עיריית תל אביב. חלקו הצפוני של הפארק נמצא בשלבי הכנה מתקדמים. גם חלקו הדרומי כולל כבר היום משטח דק, שבילים ותאורה.

הנחת הגשר שייחנך היום בוצעה על ידי חברת החשמל. הטיילת בפארק תוכננה על ידי משרד אדריכלות הנוף ברוידא-מעוז. לאחר טקס ההשקה היום יעבור המתחם לאחריות עיריית תל אביב, שתדאג לתפעול, לניהול ולאחזקה של הגשר והפארק.
 
Comments