אלמנתו של גיא תמרי, רוכב האופניים שנדרס בכביש 40: "אמשיך לרכוב"

פורסם: 16 באפר׳ 2011, 23:12 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 26 באפר׳ 2011, 11:23 ]
קרוביו של רוכב אופני הכביש, גיא תמרי, שנדרס אתמול למוות בכביש 40, סיפרו כי הוא היה "מאוד זהיר" ובעל ניסיון רב. "יותר מדי חברים שלנו נהרגים על האופניים בזמן האחרון, אולי אנחנו צריכים להשבית את המדינה", אמר אחד מחברי קבוצת הרכיבה
עומרי אפרים, 17/4/2011 

החברים של גיא תמרי (40), אחיינו של האלוף נחמיה תמרי ז"ל, הכירו אותו מהשעות ומהימים שבילו יחד בקבוצת הרכיבה. אתמול (שבת) נגדע הכל, כאשר גיא - אב לארבעה - נפגע מרכב פרטי בכביש 40. הנהגת הפוגעת סיפרה שאפילו לא הבחינה בו, וזה בדיוק הנושא שהטריד את האלמנה שרון ואת החברים שהגיעו לנחם - התעלמות נהגי מכוניות מכלים דו-גלגליים. שרון תמרי ביקשה להעביר מסר לנהגים: "להיות יותר סבלניים וזהירים - זה החיים של כולנו".

למרות הטרגדיה, שרון לא מתכוונת להפסיק לדווש. "אני בטח אעשה הפסקה, אבל אני אמשיך לרכוב". היא סיפרה שהשכול בחייו של בעלה לא השפיע על כוונתו להמשיך ברכיבה. "מה שכן השפיע היו הילדים שלנו, שגרמו לשנינו לרכוב בצורה יותר זהירה".

"החיים של כולנו". האלמנה שרון (צילום: גיל יוחנן)

תמרי, בן 40, היה מצויד בכל אביזרי ההגנה הנדרשים, אבל עוצמת הפגיעה בו לא הותירה סיכוי, והוא נהרג במקום. לביתם של שרון וגיא הגיעו החברים לקבוצת הרכיבה, "דינמו רייסינג", שסיפרו על ההישגים שלו בתחום. "בהתחלה גיא היה רואה לנו את הגב אבל מהר מאוד הוא נכנס לזה, וזה היה הדבר המרכזי שלו", סיפר איציק אלקלעי, שנהג לרכוב איתו.  

גיא תמרי ז"ל (צילום ארכיון: אייל דולין)

לפני כשנה, במרוץ האופניים הגדול בתל-אביב, ניצח תמרי בקטגוריית המסטרס-פרו. כמה חודשים לאחר מכן סיים שלישי בתחרות שנעלה את עונת 2010, בנגבה. תמרי, סיפר אלקלעי, נהג תמיד לרכוב בזהירות. "הוא היה רוכב המון לבד, כי פשוט כולנו היינו קטנים עליו. כמו כולנו הוא היה איש של אקסטרים. וגם הוא ידע שרכיבת אופניים לא יותר מסוכנת מנהיגה באוטו".  

"איש האקסטרים" צבר מדליות (צילום: גיל יוחנן)

"זו מחלה, זו התמכרות" 

קבוצת "דינמו רייסינג" איבדה לפני כשנתיים רוכבת מקצועית שנהרגה באיטליה. בקבוצה גם הכירו את שניאור חשין שנדרס למוות ביוני 2010 בכביש 5.

"המוות של החברים גורם להמון מחשבות אבל לא נפסיק לרכוב, זו מחלה, חלק מהגוף, חלק מהנשמה, זו התמכרות", סיפר אלקלעי. "יותר מדי חברים שלנו נהרגים על האופניים בזמן האחרון. אולי אנחנו צריכים להשבית את המדינה כמו האופנוענים".

מאמן קבוצת הרכיבה, ויקטור קיטייב, סיפר שתמרי בלט בהישגיו ששילב את ההנאה הספורטיבית עם משפחתו. "הוא היה רוכב עם הרבה ניסיון ומאוד זהיר. מאוד חם כלפי אנשים, איש משפחה שמח ומאושר, שידע לשלב את הספורט עם העבודה ועם חיי המשפחה".

חבר נוסף מקבוצת הרכיבה, אייל, סיפר על היחס לו זוכים רוכבי אופני הכביש מנהגי המכוניות. "בכביש לא סופרים אותנו", אמר אייל. הוא ציין שבחו"ל המצב שונה. "כשהיינו באיטליה, באיזה עלייה של שעה וחצי, השתרכה מאחורינו שיירה ארוכה של מכוניות ואף אחד לא צפר ואף אחד לא עקף".


כתבות קשורות:
Comments