שומרת ראש: איך תשכנעו את הילד לחבב את הקסדה?

נשלח 29 בנוב׳ 2011, 13:00 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 29 בנוב׳ 2011, 13:29 ]

לא כל הילדים חושבים שללבוש קסדה זה "קול". לכבוד יום בטיחות בדרכים, וכדי לחסוך לכם מריבות מיותרות, הנה 10 דברים שאפשר לעשות כדי להפוך את הקסדה לפופולרית, וגם קליפ ששווה להראות לקטנטנים

מיכל בן דוד
הקליפ "כל ראש חובש קסדה" המשודר בערוץ הופ!  (אם לא רואים את הקליפ, לחץ כאן)
 
 לסרטונים נוספים, כנסו לערוץ הופ!

החוק מחייב חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים. מחקרים מוכיחים כי רוב פגיעות הראש שנגרמות מנפילה מהאופניים יכולות היו להימנע אילו הרוכב היה חובש קסדה.

למרות כל אלו, יציאה לרכיבה על אופניים עם הילדים כרוכה לעיתים קרובות במלחמת ראש בראש: הילד יטען שהקסדה לא נוחה, שהיא נופלת וגורמת לו להזיע. אחר כך הוא ישלוף את קלף המחץ – "אף אחד מהחברים שלי לא רוכב עם קסדה!". אתם, מצדכם, תנסו להיות הגיוניים ותסבירו לו על החשיבות והצורך בלבישת קסדה. אחר כך תשלפו גם אתם את הקלף המנצח – "בלי קסדה אתה לא יוצא לרכב!".

אז כדי למנוע עימותים מיותרים ולכבוד יום זהירות בדרכים, הנה 10 דרכים להפוך את הקסדה ממעיקה למדליקה:
1. תנו לילד לבחור

במקום לרכוש עבור הילד את הקסדה קחו אותו יחד אתכם לחנות האופניים. שם הוא  יוכל לראות את כל המבחר והצבעים ולבחור את הקסדה היפה ביותר בעיניו.

2. מי הגיבור שלך?

לאיזו דמות הילד שלכם מתחבר? לספיידרמן? סופרמן? וודי מ"צעצוע של סיפור"? בובספוג? כל אחת מהדמויות האלו מעטרת אינספור קסדות שניתן לרכוש בחנויות. יכול מאוד להיות שאם וודי יתנוסס על הראש של הילד, הוא לא רק יחבוש את הקסדה בזמן הרכיבה על האופניים, אלא גם בזמן ההליכה לקניון. יח''צ

הילד ייקח אותה גם לקניון. יח''צ
 
3. מדבקסדה

קנו קסדה בצבע אחיד, אספו את כל המדבקות שהילד תמיד רוצה להדביק ואין לו איפה ותנו לו להפוך את הקסדה שלו למדבקה הכי שווה שיש.

4. קסדה מצוירת

יש לילד כישרון ציור? מעולה! קנו קסדה בצבע בהיר והציעו לילד לצייר עליה כל מה שמתחשק לו. אם הילד שלכם לא בידיים טובות תמיד אפשר להציע לקרוב משפחה מוכשר (בכל משפחה יש כזה) לעשות ג'סטה ידידותית. מעבר לעובדה שתהיה לילד קסדה ייחודית, בכל רגע נתון הוא יוכל למחוק את הציור, ולעשות אחד חדש במקום.

שאטרסטוק
תמיד אפשר למחוק. שאטרסטוק
 
5. קסדות וסיפורים

האם דמויות מסרט אהוב יכולות לסייע בשכנוע? בוודאי! הנה דוגמה: בסרט "מלך האריות", למשל, אם מופסה היה חובש קסדה כאשר סקאר הפיל אותו מהסלע, יכול להיות שהוא היה ניצל וכל הסבל של סימבה היה נמנע? יכול להיות. עכשיו כל מה שנשאר לכם זה לראות עם הילד את הסרט בעיניים קצת אחרות, ולחשוב איפה הקסדה הייתה יכולה לעזור.

6. קסדות פלוס

קנו לילד קסדה המחוברת באופן אל-חוטי לנגן MP3, כזאת בעלת אוזניות מובנות, או קסדה עם משקפי שמש מובנים ועוד. אם הילד שלכם חולה על גאדג'טים, אולי מכאן תבוא הישועה.

7. קסדה זה דווקא Cool

ערוצים רבים משדרים תחרויות ותצוגות של פעלולנים על אופניים. בפעם הבאה שאתם יושבים עם הילד לצפות בתכניות האלו, הסבו את תשומת ליבו לכך שכו-לם שם חובשים קסדות.

cc-by: jules, flickr
כו-לם חובשים קסדות. cc-by: jules, flickr
 
8. קסדות ספורטיביות

אם הילד רוצה להיות טייס או לבנות גורדי שחקים, אם הוא בעניין של הוקי, רכיבה על סוסים או אופנועים, הוא יאלץ לחבוש קסדה. ברגע שתצליחו ליצור את ההבנה שחבישת קסדה תידרש מהילד גם "כשהוא יהיה גדול", עשיתם צעד גדול לקראת ההסכמה המיוחלת לחבישת הקסדה.

9. עושים צחוק מהקסדה

צחוק יכול להפיל הרבה חומות של התנגדות. נסו לתאר לילד סיטואציות שלא קשורות לעולם הרכיבה בהן הקסדה יכולה הייתה לעזור. למשל, אם בבר המצווה האחרון נפגע החתן מטופי קטלני, קסדה יכולה הייתה להצילו; אם אבא היה חובש קסדה, יכול להיות שהמכה מהארון במטבח לא הייתה עושה לו "בונק'לה" בראש וכו'. יש מצב שהפיכת הנושא למחוייך יותר, תסלול לכם ולילד את הדרך לקראת רכיבה בטוחה יותר.

צילום: נעם וינד
תנו דוגמה אישית. צילום: נעם וינד
 
10. היו אתם המודל לחיקוי

אתם המודל לחיקוי המרכזי ביותר עבור הילדים. בטיול האופניים הבא, אל תוותרו על חבישת קסדה. נכון, התסרוקת שלכם לעולם לא תהיה כמו שהיא הייתה לפני, אבל אולי זה יהיה מה שימנע את מלחמת הקסדות הבאה.

לכתבה באתר  nrg


כתבות קשורות:

רוכבים על אופניים? כבר לא צריך קסדה בעיר

בוטלה חובת חבישת קסדה ברכיבה על אופניים בעיר

Comments