בהרצליה ממשיכים לסלול שבילי אופניים

פורסם: 29 במאי 2015, 12:10 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 29 במאי 2015, 12:11 ]
מאת שרון יונתן, לוקאל, 28/5/2015

עיריית הרצליה ממשיכה לקדם את סלילת שבילי האופניים ברחבי העיר. בשנה זו מתוכננים לביצוע המקטעים הבאים: רחוב אנה פרנק, אשר תוקצב בעלות כוללת של 4.5 מיליון שקלים, ישלים את קטע שביל האופניים הקיים ברחוב הבריגדה היהודית ויאפשר רצף רכיבה. כמו כן החל תהליך הפקעת הקרקעות לשביל אופניים שמחבר בין הרצליה ותל אביב על כביש 2, בעלות של כמיליון שקלים עיריית הרצליה ממשיכה לקדם את סלילת שבילי האופניים ברחבי העיר. נושא זה זכה במהלך כהונתה של יעל גרמן לעדיפות עליונה וחלקים נרחבים בעיר רושתו בשבילי אופניים, ביניהם רחובות מרכזיים כמו סוקולוב, פינסקר, ורחובות נוספים רבים בכל רחבי העיר. אזור נוסף שנסללו בו שבילי אופניים הוא כמובן הפארק עם גולת הכותרת- חלקו הצפוני של הפארק המהווה אטרקציה לרוכבי האופניים בשל שבילי האופניים הנוחים והייחודיים.

בשנת 2014 הוסדרו שבילי אופניים ברחובות נתן אלתרמן, כנפי נשרים והבריגדה היהודית.

בשנה זו מתוכננים לביצוע המקטעים הבאים: רחוב אנה פרנק, אשר תוקצב בעלות כוללת של 4.5 מיליון שקלים, וישלים את קטע שביל האופניים הקיים ברחוב הבריגדה היהודית ויאפשר רצף רכיבה.

באזור התעשייה בביצוע של החברה הכלכלית : רחוב משכית בקטע בין בית פדקו ליוחנן הסנדלר, וכמו כן השלמת השביל במקטע הזהה בגלגלי הפלדה בעלות של כחצי מיליון, לא כולל תהליכי הפיתוח הסביבתי באותם מקטעים.

כמו כן החל תהליך הפקעת הקרקעות לשביל אופניים שמחבר בין הרצליה ותל אביב על כביש 2, בעלות של כמיליון שקלים. תהליך זה כבר נמצא בשלבים מתקדמים של תכנון מפורט. סה"כ העלויות לביצוע בשנת 2015 עומד על כ - 6 מיליון שקלים.
בחודשים האחרונים בוחנים בעירייה מגרשים חומים בעיר לטובת תכנון מתחם הדרכה לאופניים רגילים וחשמליים. מתחם זה יארח את תלמידי בתי הספר העירוניים ויאפשר למידה עיונית ומעשית של חוקי התנועה, תמרורים ורכיבה בטוחה. הפרויקט נמצא בשלבי תכנון מתקדמים ובכוונה העירייה להתחיל פעילות במקום בשנת הלימודים הבאה. כמו כן, לפני מספר חודשים הוקם צוות מקצועי המורכב מיועצי תנועה ואדריכלים העוסקים בתכנון שבילי אופניים בארץ ובעולם, במטרה לבנות תכנית עבודה לביצוע לקראת שנת 2016. הדרך הראשונה אשר הוחלט לקדם ונמצאת כרגע בתכנון אצל מהנדס התנועה, הינה דרך ירושלים, במסגרתה יוסדר שביל רכיבה בין הבריגדה היהודית לרחוב ארלוזורוב. ישנם שבילים רבים שמתוכננים ליציאה לביצוע אך כרוכים בשינויים מורכבים כגון: העתקת עצים, חפירת תשתיות תת קרקעיות- ביוב ומים. לפיכך, מורכבות הביצוע דורשת תכנון מדויק בעלויות גבוהות מאוד. לקראת שנת 2016 וסיום עבודת הצוות שנבחר להוביל את מסלולי שבילי האופניים תציג העירייה תוכנית תלת שנתית לביצוע.

מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה: "שמנו לנו כדגש את נושא פיתוח שבילי האופניים בעיר לאור השימוש הגובר באופניים. ישנן עלויות רבות ומשמעויות רחבות לכל שביל ושביל ולכן הקמנו צוות מקצועי שיציג לראש העיר תוכנית מעודכנת למציאות הקיימת היום בשטח וזאת במטרה להציג תוכנית אב לפיתוח השבילים בעיר".

שביל אופניים ברחוב סוקולוב
שביל אופניים ברחוב סוקולוב
צילום: אלן שיבר


לכתבה באתר לוקאל
Comments