הרצליה, תושבי גן רש"ל: "רוצים שבילי אופניים"

פורסם: 22 בנוב׳ 2014, 3:20 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 22 בנוב׳ 2014, 3:20 ]
שרון יונתן   20.11.2014

שכונות הצפוניות בהרצליה, גן רש"ל ונחל עדה, רכבו ביום שישי בבוקר על אופניים מבתיהם למבנה בית הספר הזמני השוכן במתחם הקרוואנים, הנמצא ליד חט"ב יד גיורא, וזאת בשל שיפוץ בית הספר אילנות.

מטרת היוזמה היא להעלות את המודעות בעירייה בצורך הדחוף בסלילת שביל אופניים בין השכונות האלו לבית הספר אילנות, הנמצא בגן רש"ל.

אהוד, תושב השכונה וממארגני היוזמה הסביר :"מצד אחד העירייה רוצה תרבות בריאה של עידוד הגעה ברגל או באופניים לבית הספר באמצעות תכניות כגון נעים בעיר ועוד ומצד שני אין דרכי הגעה מסודרות ושבילי אופניים. היוזמה צריכה להיות כלל עירונית ועידוד של הגעה עצמית לבתי הספר בכלל ואילנות בפרט לא רק בדיבורים אלא במעשים. בית הספר אילנות הינו בית ספר ירוק והיוזמה הזו חשובה לילדים ולהורים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה שמה לה למטרה לקדם את נושא שבילי האופניים ולרשת בהם את דרכי העיר, ככל האפשר. לצערנו, כיום, הדרכים הצרות שבתוך השכונה לא יכולות להכיל גם שביל אופניים. בנוסף, דרך הגישה לנחלת עדה יושבת על שטח חקלאי פרטי, ואינה מאפשרת הכשרת שביל אופניים. עם זאת, בתחילת שנת 2015, תצא העירייה בתחרות אדריכלית לתכנון כלל השכונה, וכחלק מתכנית זו תוכשר הדרך בתב"ע ותאפשר סלילת שביל אופניים"

לכתבה באתר לוקאלי
Comments